Velbloud

Chemie – příklad

Máme 1,5 molu molekul vodíku. Kolik představuje toto množství látky částic a jakou budou mít hmotnost?
Dokážete (A já věřím že ano) mi někdo prosím poradit s řešením tohoto příkladu?

Nejlepší odpověď
Bičiště

Snad to dáš po dílčích odpovědích dohromady. Přispívám tímto: hmotnost jednoho molu prvku se rovná jeho relativní atomové hmotnosti vyjádřené v gramech.Relativní atomová hmotnost vodíku je 1,007 9, 1 mol vodíku má hmotnost 1,007 9 g. V technické praxi se používají jednotky tisíckrát větší než mol – kilomol (kmol)

Zdroj: Chemie kolem nás. Albatros 1986

Další odpovědi
mosoj

Jedna molekula vodíku jsou dva atomy vodíku.
1M = H2

1,5 molu vodíku představuje 3 atomy vodíku.

Hmotnost 1,5 grammolekuly ! vodíku je 3 × 1,00797 = 3.02391 g

Což je 33,6 l vodíku za norm. podmínek.