SpiderRoy

Chemické prvky

Zdravím,prosím Vás jaké chemické prvky se skrývají pod těmito značkami ?
Li-Ion / Li-Pol akumulátory
NiMH akumulátory
NiCd akumulátory

Odpovědi
Bedy

NiCd jsou Nikl-cadmiové baterie, dnes už na ústupu, nahrazeny novějšími NiMH, které mají vyšší kapacitu – ty jsou Nikl-metalhydriové – takže kov+hydrid (hydridy jsou sloučeníny, kde vodík má ox.č. -I)

Li-ionky jsou litium-iontové baterie – takže tam je litium a nějaký oxid kovu (často CoO2). Li-polky jsou hodně podobné, je tam zas litium a pak zřejmě asi nějaký polymerovaný oxidy, to ti teď přesně neřeknu.

Jinak pokud někoho nebaví zde radit, nemusí. Google navíc sleduje aktivitu svých uživatelů, osobně bych se přiklonil spíš k jinému vyhledávači, třeba Seznamu nebo DuckDuckGo.

Emefej

Lithium nikl, kadmium.