♥♥♥

Chemické pokusy-prosím pomocte mi :)

Dobrý den, chtěla bych poradit, jestli by jste byli tak hodní…
Potřebovala bych nějaké snadné pokusy, chemie nebo fyzika, ale aby byly snadné a nebyli k tomu nedostupné a drahé pomůcky, moc díky za všechny odpovědi…
pokusy prosím napište i s postupy :)
Doplňuji:
A také bych prosila něco hodně BEZPEČNÉHO!! díky moc :)

Nejlepší odpověď
Drap

Vezmeš kostku cukru a vhodíš ji do sklenice vody. Zamícháš a vědecky prokážeš že cukr je rozpustný ve vodě.

Další odpovědi
huxa

mám zase něco na rozpustnost-dáš sáček čaje do dvou hrnů-s teplou vodou a druhý se studenou. Tím dokážeš, že v teplém se rozptýlí čaj dříve

everest

zkus KNO3+cukr a zapálit.jinak hledej na Googlu-chemické pokusy doma