Supercom

Chease cake

Proč se chease cake jmenuje chease cake, i když je z tvarohu?

Nejlepší odpověď
quentos

nejmenuje se chease cake, nýbrž cheese cake.

Vtip je v tom, že cheese neznamená jenom sýr, ale taky právě tvaroh. Plným názvem se mu říká „cottage cheese“.

Další odpovědi
hanulka11

Název Cheesecake vznikl spojením dvou anglických slov cheese (sýr) + cake (koláč). Historici nevědí, odkud přesně Cheesecake pochází, první zmínky o tomto koláči pochází údajně již z 5. století p.n.l. z Řecka, kde autor Aegimus popisuje ve své knize umění přípravy Cheesecaku. Tento koláč se stal oblíbeným nejenom v Evropě, ale i v Americe.

Tak, jak na světě existuje mnoho druhů sýrů, existuje i mnoho druhů Cheesecaků. Cheesecake se může připravit ze smetanového sýra (např. Mascarpone, Ricotta), tvarohového sýra (např. Lučina, Philadelphia, Gervais, Cottage) nebo z klasického tvarohu. Můžeme najít také recepty i ze zakysané smetany. Recepty se liší dle historického vývoje dané krajiny, místních zvyklostí v pečení, oblíbeného sýra apod. V současnosti najdem.......

dál čti v odkazu
http://www.oet­ker.cz/oetker_cz/html/­default/debi-87dlsv.cz.html

Drahuška999

Zdravím, já jsem také dlouho nevěděl proč se takový cheese cake jmenuje přesně takto, a ono je to nějakým způsobem dáno historicky, takže proto 🙂 Jinak, jestli byste se chtěli naučit nějaký zajímavý cheesecake, tak se mrkněte třeba zde na tyto stránky – https://www.a­tlaso.cz/zdra­vy-fitness-cheesecake-mlsejte-bez-vycitek/ . Tento recept je na cheesecake, který je fitness friendy a tedy bez výčitek 🙂