daran

Chci začít s lakrosem, ale je mi 17 let.Je už na něj pozdě?

Odpovědi
Drap

určitě neni. Lakros, zvláště u nás, kde je to poměrně mladý sport, se začíná hrát i později

cochee

Tyto otázky typu „chci začít se sportem XY, je mi Z, není pozdě?“ mají všechny takovou dvojodpověď, kde jednička je naprosto univerzální. 1.) Pokud jde o rekreační formu, pozdě není nikdy, pokud se na to člověk cítí. 2.) Pokud jde o závodně provozovaný sport, bývá pozdě v juniorském věku, většinou tím více, čím sport vyžaduje určitou zručnost, nejen fyzické předpoklady, a také jde-li o sport kolektivní. Například hokej, ony ty základy bruslení se učí malé děcka a vím, že třeba kolegův syn hraje hokej, nastoupil ne v žákovské přípravce, ale až do nějakého nižšího ročníku a neumí např. bruslit pozpátku a už má obrovský problém, trenér jej nemůže do stejně starého týmu stavět. Také jde o od malička tříbené taktické záležitosti, které se učí hned a v pozdějším věku už je musí mít zautomatizované, má-li daný sport úspěšně provozovat. Takže otázkou asi je, nakolik vyžaduje lacros technický um – a také, je-li kde začít; přijít v sedmnácti s tím, že začínám, tak pochybuju, že trenér či kouč se bude jednotlivci věnovat individuálně a učit jej od začátku základy, protože má úplně jiné starosti s týmem v podstatě hotových hráčů.