Chci začít prodávat zboží přes internet,ale dočetla jsem se, že musím mít živnostenský list.

Jsem nyní vedena na úřadu práce. A mít současně živnost a být na úřadu práce není možné. Nyní si mohu přivydělat max. 4 000,-Kč a přitom být na ÚP. Jak z toho ven, když to chci jako přivýdělek - počítám, že to hodí max. 1 000,-kč měsíčně.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud se jedná o občasný a mimiřádný prodej živnost nepotřebujete, pokud chcete prodávat dlouhodobě živnost už potřebujete.

Podle zákona je podnikání _soustavná_ činnost pod vlastním jménem za účelem zisku a na vlastní odpovědnost.

Další odpovědi:

Bronzový

Pokud budete prodavat zbozi v bazaru, nebo na aukcich jako např. Aukro,nebudete mit vlastni shop ani int.stranky a jedna se o tyto castky co pisete,tak tam to klidne muzete prodavat,bez toho,aniz by jste se cehokoli dopoustela.

Bronzový

Pokud chcete prodávat pravidelně a opakovaně, budete zboží nakupovat a poté dál prodávat, pak rozhodně živnostenský list mít musíte. Něco jiného je, pokud třeba v aukci prodáte svou starou ledničku, kterou už nepotřebujete...

Výdělek 1000,- Kč měsíčně je velmi malý na to, aby jste se odhlásila z ÚP a platila si sama zdravotní pojištění. Příp. se domluvit s nějakou kamarádkou, která již ŽL má a podniká a pomáhat jí. Jiné řešení mě nenapadá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.