Brytass

Chci začít hrát na kytaru..

Ahoj,
chci se zeptat, jestli tu je někdo, kdo se vyzná v kytarách. Chtěl bych začít hrát na kytaru (je mi 15). Nemám moc peněz a rodiče mi kytaru nekoupí, tak jsem koukal na internetu po co nejlevnějších kytarách.

Zajímal by mě Váš názor na tuhle kytaru:
http://aukro.cz/kla­sicka-akusticka-kytara-4-4-ruzne-barvy-kvalitni-i3870783879.html

Chtěl bych se na ní učit sám. Doma mám jednu hodně starou kytaru, ale je dětská, takže si chci koupit větší (párkrát jsem si na ní brnkal :D).
Ještě by mě zajímalo, jestli jste se taky učili na kytaru sami (a jestli jo, jak dlouho?)?.
Předem díky za odpovědi.:)

Nejlepší odpověď
beer

Díval jsem se na hodnocení prodejce http://aukro.cz/show_u­ser.php?uid=12916998 a i to vypadá dobře.
Šel bych do toho ))
Doplňuji:
Já jsem se naučil hrát kdysi způsobem, že jsem si na vandru kytary půjčoval a majitelé mně radili (učili). Pak jsem jednu stařičkou od kamaráda dostal a doma cvičil a cvičil a zase cvičil. Za rok už jsem dokázal pár písniček zahrát i já, dokonce před ostatními a prý to bylo dobré. No, nevím jestli nekecali ))

Další odpovědi
Hamon

Jestli jsi schopný si kytaru vyzvednout v Praze, pošli mi zprávu. Tuhle jsem před časem odložil a pořídil jinou a tato se mi tu válí a sedá na ni prach. Nemám čas ani chuť shánět krabici a balit to, ale když si pro ni přijedeš, je tvoje.

xxx3

posoudit jakýkoli hudební nástroj jen podle fotky není možné (stejně jako to nejde u jídla), nicméně je pravděpodobné, že to nebude žádný zázrak.
Poslední věc: Učit se na hudební nástroj jako samouk není moc dobrý nápad. Člověk se sám není schopný moc hlídat a naučí se navíc fůru zlozvyků, které jej budou následně brzdit (postavení ruky apod.). Pokud někdo chodil rok nebo dva na kytaru, tak to už je lepší, protože by měl mít nějaké základy, ale přesto je kvalitní učitel nejlepším řešením, jak se naučit hrát na nástroj.

Kelt

Záleží, jak to myslíš vážně? Když si budeš vybírat kytaru, vezmi si do obchodu nějakého znalce, aby Ti řekl, jestli kytara ladí. Učitel je taky dobrý a může Ti pomoci. Existuje mnoho literatury a knížek o hře na kytaru, ale záleží na tobě. Základní akordy se naučíš během několika dní a můžeš hrát písničky. Záleží, co chceš hrát.

Hamon

Nabídka platí, ale nemůžu ti odpovědět, máš privátní účet.