soudek

chci vyzvednout dopis na poště jiné osobě, která nemůže, jak to udělat?

Doplňuji:
průkaz zmocněnce to jest občanka nebo pas?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Plnou moc pošta neuznává, takže jedině průkaz zmocněnce nebo požádat doručovatele, aby donesl domů ještě jednou, doma to může předat i vám, pokud s osobou bydlíte a není to do vlastních rukou.
Jó to jsou zákony pošty.
Doplňuji:
Tady je průkaz zmocněnce:
http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/aktualne/ak­tuality/2008/pru­kaz_p_b.jpg
http://www.ces­kaposta.cz/as­sets/aktualne/ak­tuality/2008/pru­kaz_p_a.jpg

A jen pro zajímavost:
Ani manželce nedají dopis, balík, nic pokud nemá průkaz zmocněnce-tedy odemě. To stejné musím mít já od ní.
Když to donese pošťačka domů, nezajímá je to, jestli je to manželka, sousedka.
Pošta má své zákony a přes to vlak nejede.
Nepomůže ani ověřená plná moc.

Další odpovědi
hanulka11

zřejmě budte muset mít její plnou moc

mosoj

Průkaz zmocněce není pas ani občanka. Je to kus papíru o který musí zažádat ta osoba které dopis patří a to na poště ( Ha Ha).

Kdysi po mně pošta chtěla abych sám sebe zmocníl ( jako podnikatel) že si mohu na poště vyzvedávat poštu adresovanou na moji
firmu jako soukromá osoba. Ve firmě jsem sám a nikdo jiný. Dokonce za to chtěli 50 Kč.
Nestačilo jim ani když jsem se prokázal živnostenským listem a občankou a to na poště kde mě každý zná.Dnes to již nechtějí, ale to zmocnění existuje.