Chci vědět co je karusel

co je karusel, kategorii zařazení neznám. Slyšela jsem to slovo a chci vědět, co znamená

Nejlepší odpověď
Dandi

lovem Karusel označujeme více různých objektů :
Karusel (soustruh) – typ svislého soustruhu určený pro obrábění obrobků velkého průměru
Karusel (křižovatka) – synonymum pro kruhový objezd
Karusel (jezdecká slavnost) – jezdecká slavnost v 17. a 18. století s krojovanými jezdci, kteří prováděli různé tance a dovednostní soutěže
Karusel (kočár) – typ lehkého kočáru
Karusel (optika) – technické zařízení na kameře nebo na promítačce, kruhový unašeč objektivů či diapozitivů.

Snad jsem Vám pomohl, pokud ne, tak upřesněte svou otázku :)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rusel

Další odpovědi
Attack-design

též sítotiskový stroj

Stroj je robustní stabilní konstrukce, opatřen nástřikem práškovou barvou. Je možno používat více velikostí rámů, i pozici síta vzhledem k variabilnímu upínacímu mechanizmu na upínání sítotiskových rámů.
Ustálení tiskové hlavy při tisku je řešeno pomocí dvou ložisek tzv. „vidlička” Soutiskové posuny šablony jsou řešeny pomocí mikro regulace pro přesné nastavení soutisku. Regulaci posunu síta lze provádět jak v ose X tak i v ose Y. Aretace soutisku se provádí pomocí rychloupínacího systému. Jednoduchým způsobem se provádí i nastavení odtrhu síta od palety.
Manuální karusel Texprint je ideálním řešením pro potisk textilu, jak pro začínající, tak i pro profesionální sítotiskaře.

Hlavní vlastnosti karuselu Texprint:

  • Aretační zajištění pomocí ručních svěrek (bez potřeby používat klíče)
  • Plynulá a přesná mikro regulace soutisku
  • Rychlý systém výměny tiskových palet
  • Tiskové palety zhotoveny z hliníkové desky potažené gumou (vulkanizováním)
  • Standardní velikost palet 40 × 55 cm
  • Použití rámu pro tisk do 66 cm šířky.
  • Jednobodové nastavení odtrhu síta na každé rameno síta.
  • Nastavení síly pružiny pro pohyb ramena síta.

V dolní části tiskového ramena, je mezi pružinami otočný šroub pomocí kterého se reguluje síla pružin. Zejména je to potřebné, jeli na sítech různé váhové množství barev. Tímto nastavení lze zajistit jakou sílou budeme spouštět tiskové ramena na tiskovou paletu.
Stroj je sestaven tak, aby v pozici tisku nebyla možná vůle pohybu tiskové hlavy.
Pro přesné nastavení soutisku se používá nastavení pomocí mikro regulace. Po povolení aretace mikro regulace, můžeme pomocí pravého otočného šroubu posunovat síto dopravé i do levé strany. Pomocí dvou zadních otočných šroubů můžeme posunovat sítem dopředu a do zadu. Po nastavení soutisku musíme zaaretovat soutisk pomocí aretačních šroubů.