Chci spořit nepravidelně a mít peníze k dispizici stále, jak to udělat?

Chtěla bych si dát občas peníze stranou a pak je třeba všechny vybrat najednou a třeba i z toho něco mít. Existuje takoví bankovní produkt?

Odpovědi
mosoj

Vybrat si některý ze spořících účtů. Mají je všechny banky s různými podmínkami.
Osobně mám spořící účet u GE Money bank poplatky za vedení účtu žádné, peníze vždy k dispozici, úrok 2 % ( nic moc, ale u bankovního účtu nic lepšího nenajdete).
Internetové bankovnictví také zdarma.

atriplex

Doporučuji spořící účet u GE Money Bank a ING Konto. Já to tak mám a peníze přesunuji mezi oběma konty podle toho, kde je vyšší úrok.

Založení kont je jednoduché i jeho správa. ING KOnto si můžete založit přímo doma přes internet.

fiurasek9

Kolegové vám sice dobře radí ale zapomínají jěště na to že u těchto typů účtu se musí počítat z 15% daní z výnosů takže fakticky při 2% zhodnocení p.a je výnos celkově ještě nižší.
Spořící účty jsou víceméně pro konzervativního klienta.
Jsou ovšem produkty u kterých je předpokládaný výnos 7–9% a likvidita prostředku je ale do 7 prac.dní záleží na tom jak rychle potom potřebujete vybírat.
Asi bych část prostředků dal na spoř.účet
třeba i to ING konto ale zbytek určitě do produktu víše zmíněného.(napište poradím kam)