vevinka007

Chci si změnit věk tak jako kámoška!

je to divný, ale trápím se kvůli věku..
V září mi bude 15, ale já to nechci!:/
Chci mít méně roků, tak 10–11, vím, že je to divný, ale fakt, nechci do 9.třídy:(
hrozně se tím trápím, nevím jestli lze nějak věk změnit za peníze?!:/
Nechci jít studovat..
!!

Kámoška si změnila datum nar. jkože věk na jakémsi úřadu..
Nechce mi říct kde..
Bylo jí 16 a teď je mladší než já má 12..
Ale má to háčky ..
Prej to chce vyplnit papíry (proč změnit atd..)
Chce to souhlas od rodičů
a hodně peněz
:((Help!

Nejlepší odpověď
Damiana

No tak v první řadě – kámoška ti pěkně kecá. Jestli ti to samotné nepřijde jako pitomost, zeptej se jejích rodičů (ale budeš vypadat jako tydýt).
Teď to neřeš, tohle je ještě dobrý věk, počkej až ti bude tak čtyřikrát tolik co teď, to teprve budeš vymýšlet báchorky a čarovat s čísly! Znám dost známých tváří, které si oficiálně ubírají roky a novináři jim to zbaštili (stejně jako Wikina). Btw – i takový Oldřich Nový si prý ukrojil pěkných pár let z rodného pergamenu…
Ale matriku neukecáš, to bys musela být nalezenec kdoví odkud … A nevědět, kdy mám narozky, to je docela smutné.
… Z tvého dotazu spíš cítím strach dospět. Máš nějaký problém? Napovídal ti někdo něco o velké zodpovědnosti dospělých? Vidíš kolem sebe jejich problémy a to jak je neumí řešit? Chápu, že se ti to nelíbí a bráníš se tomu tak, že se snažíš zůstat tam, kde ti bylo nejlépe. V dětství. Promluv si o svých pocitech z dospívání s nějakou pohodovou dospělou osobou – víš, ono to: Být velká – zase není tak špatné, to mi věř…:-))

Další odpovědi
KdoSiOdJinud

Redakce BRAVO odpovídá:
Milá Vevinko007, to že si tvoje kamarádka nechala změnit věk nic nemění na tom, kolik ji doopravdy je. Většinou to tak je, že chceme něco, co nemůžeme mít. Uvidíš časem, že tvůj věk je právě ten pravý. Mimochodem změna věku je hloupost a i kdyby to nějaký úřad dovoloval, ničeho tím nedosáhneš.

A teď vážně:
děláš si srandu? 🙂 Kamarádka tě vodí za nos 😁 dojdi za ní, a řekni jí, že sis spletla políčko ve formuláři a musí tě předělat na kluka 😁

tom004

Už jsem si tady přečetl dost ptákovin,ale tato vede. Vím,že puberta s každým dost zamává,ale tohle je...........

hanulka11

Pěkný pohádky ti ta tvá kámoška napovídala a divím se ,že jí to věříš . Věk nejde změnit – buď ráda kolik ti je a nech tu tvou kámošku -ať jí je třeba 5 let.
Život žiješ jen jednou a nech ho plynout tak jak má .

anonym

Každou chvíli tu někdo z Vás velmi mladých touží na sebe strhnout pozornost. Občas se tu objeví taková ptákovina, že jeden nestačí zírat.
Proč jsi nepropadla,co? Potom bys nemusela ani do devítky, ani studovat. Co to tady zkoušíš za vtípky? To myslíš, že tu sedí jenom samé „blondýny“? Neuč se v devítce a na studia jít nebudeš nejen muset, ale ani smět. Tohle je rada za málo penízků. Ale rodičům o tom ani muk. Kdybys byla můj potomek, tak bych Ti už nějak hlavu zvládla napravit. Takhle je to na nich.

RyuzakiKate

Budu doufat, že ta otázka byla pouhá recese… ;)

verca15

Jakože vše už je teď možné…, ale proč bys chtěla měnit věk? 15 je nejlepší..
A studovat nemusíš, pak ale nebudeš vyučená, nedokončíš to celé..A nebudeš mít moc peněz..
Jak se potom uživíš?!
Mimo to, 9.třída je hračka, opakuješ tam učivo osmé třídy :) devátá třída mě nejvíc bavila:)
Nejhorší bylo rozlučka..Loučit se se spolužáky je těžké,no..
Hele a to bys chtěla v 10ti jít do 4.třídy..?
No, je to divný.., protože by to bylo nevysvětlitelné..
Ledaže bys v 9té třídě propadla, ale to by bylo blbé, ne?
Hlavu vzhůru, je to jen tvé rozhodnutí ;)

led

Počkaj až budeš mať 30 a viac rokov, budeš si uberať vek aj bez papierov :)
Zatiaľ ži svoj život úmerne s vekom.
Never každej ´ptákovine´

venkovan

Když si představím, že ty si už v září můžeš udělat řidičák na malý skůtřík a balit kluky a kamarádka na řidičák bude čekat ještě několik let a kluci se jí prakticky nebudou ještě několik let moci dotknout, tak mám vysmátou hubu od ucha k uchu.
Už jenom ty kecy co bude slýchat od svých pubertálních chlapců v 7 třídě (zřejmě mezi děvčaty bude vyspělejší s ohledem na biologický věk) za tu změnu zřejmě stály.
Nicméně – nejdřív musíš k lékaři. Nejlépe k psychiatrovi aby ti napsal doporučení na změnu věku. Doporučuji ti, abys tam šla s kačerem na provázku a levou botou obutou na pravé ucho a pravou rukavici zas obleč na pravou nohu.
No a potom po vyšetření, případné kontrolní hospitalizaci ti řeknou co dál.
Dej bacha na skotské střiky – není to rozhodně nějaký lehký alkoholický nápoj.