Aďa13

Chci si založit kapelu, Jak na to?

Ahojky neporadil by mi někdo, chtěl bych si zalozit kapelu a nevím jak na to. Prosím odepište někdo.. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Prvně sehnat muzikanty, nástroje a naučit se hrát několik skladeb, potom už zbývá získat jenom zákazníky.

Další odpovědi
hanulka11

zde si přečti je to sice staršího data , ale věci se maj stejně

http://www.ic­m.cz/zalozte-si-kapelu

barnajka

To hlavní už ti vlastně řekl Drap, já teda jen doplním pár detailů.
Když si budeš chtít založit kapelu, první si musíš aspoň v náznacích ujasnit celou koncepci, tj: co za styl byste rádi hráli, jaký zvuk by kapela měla mít – a podle toho pak vybírat nástroje a konkrétní muzikanty. Pak budete rozhodně potřebovat místo, kde budete zkoušet – klasika je garáž :), ale prakticky jde využít jakýkoliv prostor, kam se dá natáhnout elektrika a kde nebudete nikoho rušit :)) Až budete mít nástroje i prostory, pak začněte pracovat na repertoáru. Pro začátek bude asi lehčí nazkoušet pár známých a oblíbených hitů, na který se lidi „chytají“ – na těch si postupně vypilujete techniku zpěvu a hraní..a až si vypěstujete jakýs takýs muzikantský sebevědomí, můžete se pustit do autorské tvorby. Jestli to s hraním budete myslet vážně, vlastní tvorba je dost důležitý krok – jenom s cover verzemi si v dlouhodobějším horizontu prostě nevystačíte.

Ke kapelám samozřejmě patří živý koncerty – počítejte s tím, že ze začátku budete hrát asi jen pro hrstku známých a příbuzných, ale nesmíte se nechat odradit. Snad každá velká kapela měla začátky podobně bídný a nahoru se dostali jen díky své píli a vytrvalosti (a taky kapce toho štěstí ;)

Dám ti ještě jeden tip: až budeš mít kapelu zformovanou a budete mít nahraných pár skladeb, zaregistrujte se do muzikantské databáze Bandzone. Můžeš si tam do profilu nahrát svoje fotky, videa a písničky v mp3, přičemž to klidně můžou být i technicky nedokonalé demo nahrávky. Je to zkrátka skvělá šance jak si najít první fanoušky a získat užitečný kontakty a vazby… nemluvě o tom, že Bandzone prý navštěvují i hledači talentů a Bandzone jako takový čas od času vyhlašuje soutěž pro mladý začínající kapely ;) Mrkni na jejich stránky a kdybys třeba něčemu nerozuměl, klidně se mě zeptej.
Držím palce, ať se ti podaří svůj klukovský sen proměnit v realitu ;)

http://bandzone.cz/

Ještě doplním jeden odkaz: na Muzikusu najdeš kontakty na všechno a na všechny, co se vám s kapelou může hodit http://www.mu­zikus.cz/muzi­kontakt/

Závěrem pár rad a tipů od samotných profíků z Čechomoru :)
http://www.pri­neshit.cz/cz/jak-se-pisou-hity/

Michal Kole

Ukecat nějaké hudební nakladatelství, aby Vás zastupovalo a vydávalo Vám CD i když z počátku budete asi svoje skladby šířit prostřednictvím youtube