Chci si zakoupit Volvo V40, 19 TDI r.v.1999. Má někdo pravdivou odpověd na spotřebu ve městě?

Dobrý den, mám možnost koupit starší Volvo V40 combi, 1,9 TDI a chtěl bych znát pravdivé zkušenosti se spotřebou hlavně v městském provozu. Bude to mé druhé vozidlo v životě a nerad bych si koupil ještě většího nenasytu než mám nyní Felicii kombi 1,6 benzín. Předem děkuji za Vaše odpovědi.

Odpovědi
lukas

Pěkný den,
můžete se podívat na následující stránky. Uživatelé si tam zapisují čerpání paliva a ujeté kilometry. Je tam 8 aut typu Volvo V40, 1.9TDI r.v.1999, které mají záznamy pro spotřebu z více než 10.000km každý.

Průměrná kombinovaná spotřeba je podle tohoto zdroje zhruba něco přes 6 litrů. Ve městě bych počítal kolem 7.

Zdroj: www.spritmoni­tor.de/en/over­view/51-Volvo/466-V40.html?fuel­type=1&fuelsor­t=1&vehiclety­pe=1&constyear_s=1999&con­styear_e=1999&ge­aring=1&poweru­nit=2

Earl Sin

Doporučuji se podívat sem, zjistíte hodně, nejen o spotřebě.

Zdroj: forum.volvoklub.cz/