Já...

Chci si pořídit nový notebook.Kde a jak mohu porovnat či posoudit různé procesory a graf.karty,když je dle názvu neznám?

Prodejce či výrobce vždy udává balík parametrů a specifikací pro příslušné PC. Ve všech ostatních parametrech se v poho orientuji, jen ty obchodní názvy (spíš zkratky) procesorů a graf.karet jsou nic neříkající, když je člověk nezná.
Pořídit PC s procesorem Celeron či AMD-Athlon či snad INTEL-Pentium či Atom, nebo dokonce Celeron či INTEL – CORE Duo…
A to jsou jen ty zákl.názvy procesorů, bez dalších specifikací každého z nich. A totéž platí o graf.kartách.
Kde zjistím objektivní hodnocení nebo porovnání procesorů a karet, anebo alespoň doporučení, který se k čemu víc hodí, ale zase za jakou cenu. Jak to řešíte při nákupu (výběru) vy?
Znova opakuji – v ostatních důležitých komponentech se v poho orientuji. Jen ty procesory a karty… Poraďte prosím. Děkuji moc.

Nejlepší odpověď
Hlada

Tady je stránka o procesorech:
http://www.cpu-world.com/
Jestli je podobná stránka o grafikách nevím. Obchodníci udávají zkrácené údaje, podrobnější informace jsou na stránkách výrobce včetně driverů.