Avatar uživatele
dhampir

Chci si pořídit kočku.

Zdravím chtěla bych si pořídit nějakou kočku ale nevím jaká rasa. Bylo by dobré kdybi byla společenská, i velká a aby měla ráda děti a byla by hravá. Nevíte odpovídající plemeno?? A také bych chtla dlouhosrstou. Bydlím v rodiném domku se zahradou. Doma jsem téměř pořád, pracuji doma. Na kočičku bych čas měla jednou už jsem kočku měla takže vím co obnaší se o ní starat akorát že to byla siamská. \ale já bych teď chtěla dlouhosrstou. A bude lepší samice nebo samec?? Děkji předem
Doplňuji:
Děkuji všem přemýšlím tedy mezi ragdol a mainskou mývalí, obě dvě se mi líbí jak povahově tak i vzhledově a jak už se nikdo zmínil pořídím si pořádnou kočku či kocoura s pp.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, gagaga, Tobbynka před 3745 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Člověk buďto chce udělat dobrý skutek (nebo ušetřit) a pořídí si kočičku z útulku. Nebo má určité požadavky na povahu a vzhled a pořídí si vědomě určité vhodné (a vyhovující) plemeno.
V takovém případě rozhodně doporučuji pořídit si kotě čistokrevné (tedy
s rodokmenem) od solidního chovatele a ne od nějakého množitele, který produkuje koťata bez PP bez ohledu na zdraví a vzhled rodičů.
Pořizujete si zvíře na několik let, tak nemá cenu šetřit hned na pořizovacích nákladech. Ostatně rozdíl v cenách za čistokrevná a bezpůvodová koťata nejsou až tak markantní.
Já bych Vám doporučovala Mainskou mývalí kočku.
Je to polodlouhosrsté plemeno, jsou velmi fixované na rodinu, říká se jim „něžný obr“. Odkazy na netu, např.
http://www.mi­ciny.cz/clanky/o-plemenech-kocek-179/majestatna-mainska-myvali-kocka-7391/

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer, dhampir Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

najvďačnejší tvor je, ktorému pomôžete zo „srabu“.
mám mačky (kočky) celý život, vždy som poskytol azyl mačke, ktorú som našiel (odloženú pri kotolni na sídlisku, mača (kotě) pohodené v lese, …), nikdy som nemal nejakú rasu, čistokrvnú mačku.

a tak som spoznal pravú lásku mačiek.
úžasné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Questman

Britskou modrou – samce.
Jinak dlouhosrstou Perskou kočku – samce a vykastrovat, jinak jsou agresivní.
Samici ne, koťátka jsou sice krásná ale co s takovou 12ti hlavou smečkou, že? :)
Doplňuji:
arygnoc
přesně tak :)
Zatím mám jednoho kocourka a je můj první a zachránili jsme ho před utopením jako kotě, a hodnějšího blba abyste pohledali :D

Upravil/a: Questman

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

mám bezdomáka Ufíka, ale za nic
na světě bych ho nedala je to moje
všecko 😁
plemeno Ragdoll je vážně něco a s
kocourkem by sis užila pravý potěšení :
http://www.rag­dolls.cz/cz/o-plemeni.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Podívej se na plemena koček na googlu. Jinak Třeba Brummila (nebo jak se to píše) Bílá kočička, která ráda prozkoumává a je milé povahy. Zároveň nepotřebuje tolik pozornosti jako jiná plemena. Netrpí na nemoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tenebris

Ragdoll – samec (doporučuji vykastrovat)
Ragdollové jsou úžasné plemeno. Osobité, ale zároveň mazlivé. Mám ragdolla kluka (asi 3-letého) a dokázala jsem ho naučit mnoho psích kousků. Od sedni, lehni, vyskoč (na něco) až po zavři to (třeba dveře), sudy nebo popros ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek