Avatar uživatele
Registrovaný

Chci si otevřít svou hospodu...potrebuju k tomu vyučení v oboru,nebo mi dají živnosták i bez ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Je potřeba mít odb. způsobilost (min. vyučení a praxe) nebo mít zodpovědnou osobu, která splňuje podmínky této hostinské činnosti § 21
(1) Odborná způsobilost pro řemeslné živnosti se prokazuje dokladem nebo doklady o
a) řádném ukončení středního vzdělání s výučním listem30) v příslušném oboru vzdělání,
b) řádném ukončení středního vzdělání s maturitní zkouškou31) v příslušném oboru vzdělání, nebo s předměty odborné přípravy v příslušném oboru,
c) řádném ukončení vyššího odborného vzdělání31) v příslušném oboru vzdělání,
d) řádném ukončení vysokoškolského vzdělání31a) v příslušné oblasti studijních programů a studijních oborů,
e) uznání odborné kvalifikace, vydaným uznávacím orgánem podle zákona o uznávání odborné kvalifikace25c), nebo
f) získání všech profesních kvalifikací tak, jak jsou pro odpovídající povolání stanoveny v Národní soustavě kvalifikací23q).
(2) Občan České republiky nebo jiného členského státu Evropské unie může prokázat odbornou způsobilost též
a) u živností uvedených v části A přílohy č. 1 k tomuto zákonu doklady podle § 7 odst. 5 písm. b), c) nebo e),
b) u živností uvedených v části B přílohy č. 1 k tomuto zákonu doklady podle § 7 odst. 5 písm. b), c), f) nebo h), nebo
c) u živností uvedených v části C přílohy č. 1 k tomuto zákonu doklady podle § 7 odst. 5 písm. j), k), l) nebo m).

Zdroj: Živnostenský zákon

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obávám se, že bez příslušné kvalifikace máte smůlu. Zde si pro kontrolu můžete projít seznam tzv. volných živností, tj. těch, na něž příslušnou kvalifikaci nepotřebujete: http://www.ipodnikatel.cz/…
Pohostinství však mezi nimi není.


Avatar uživatele
Zlatý

Avatar uživatele
Pokročilý

Pokud nejsi vyučen nebo nemáš SŠ v oboru, vydají ti živnost, budeš-li mít ručitele, měl jsem to tak taky. Ale ručit ti nepůjde každý, protože tím za tebe má zodpovědnost. Nevím, co všechno, ale po dobu 2 nebo tří let se nesmíš hlásit na pracáku, protože by měl práci zajistit on. Proto to už málokdo udělá. To musí být opravdu dobrý známý.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1490
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.