Avatar uživatele
david22

Chci si koupit větší RAMku do počítače…

Mám v PC 2 GB, rád bych měl 4 GB. Problém je v tom, že nevím, jaký tip tam přesně mám, ani jaký mám tip zákl. desky. Zákl deska je trošku starší, tipuju že je vyrobena před 3 – 5 roky.
Ptám se proto, že jsou moduly DD3, DDR2, DDR3 a potřebuju vědět jaký tip tam mám, aby to bylo kompatibilní. Existuje nějaký prográmek, jak to zjistit?

Dále se chci zeptat, jestli je možné si paměť rozšířit na 3 GB, nebo pouze násobky dvou, čili 2GB nebo 4GB.
Doplňuji:
Alesh> díky za info. Mám XPčka, asi 32bitové. Samozřejmě chci zjistit přesný tip paměti i frekvecni, aby to spolu 100% komunikovalo.
Ale ještě koupi zvážím. Možná, jak říkáš se to ani nevyplatí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 4361 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Na zjištění typu paměti je možné použít např.:
Aida64 (Everest)
CPU-Z
PC Wizard

Moduly DDR mají jeden klíč vzdálený od levé strany (pin 1)
DDR – 73 mm
DDR 2 – 71 mm
DDR 3 – 54 mm

Paměť je možné rozšířit o jakoukoli velikost, teoreticky mohou mít moduly jakoukoli rychlost, výrobce a časování. Prakticky ale mohou nastat problémy, takže se doporučuje, aby byly moduly shodné. Je proto vhodné předem si dohodnout možnost vrácení.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

To není tak jednoduchý u těch RAMek. První věc, co máš za Windows? 32bit nebo 64 bit? Jestli 32 bit, tak ty umějí jen max. 3 GB. Zjištění, co máš v kompu, na to je super soft viz zdroj. Aby to řádně šlapalo, musíš mít tu ramku stejných parametrů a nejlépe i od stejného výrobce. Třeba pokud máš dvě ramky a každá má jinou frekvenci, poběží ti obě na tu frekvenci nižší. 🙂
Jinak osobně si myslím, že tímto tvým nápadem toho mnoho nevyšašíš, žádnej velkej (pozorovatelnej) výkonnostní zisk tím nevyrobíš, jen utratíš peníze za málo muziky … nehledě na tu štrafaci s tím. 😉
Doplňuji:
Většina XP je 32bit, zjistíš to, když dáš klávesovou zkratku win + pause, někde bys to tam měl vyčíst (já mám win7, čili přesně ti to neřeknu). Pokud máš 32bit, a skoro jistě to tak bude, tak můžeš rozšířit max. o ten 1 GB a jak už jsem psal, nebude to mít skoro žádný vliv. Spíš bych si ty prachy ušetřil na nějaký nový dělo. 🙂

Zdroj: http://www.cpu­id.com/softwa­res/cpu-z.html

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet