Migi

Chci si koupit tiskarnu, spise ale nebarevnou.Asi bych barvu nevyuzil Laser nebo ingoust? Ď

Nejlepší odpověď
lexx

pro čb tisk laser, dlouhodobě se vyplatí
Doplňuji:
laserový tisk je vodoodolný, inkoustový ne

Další odpovědi
ReHu

Jde o to, jak hodně a často plánuješ tisknout.
Inkoustové vychází drahé náplně, když se delší dobu netiskne, může zaschnout.

Emefej

Laserová tiskárna má podstatně nižší provozní náklady i kvalitnější tisk. Tisknout můžeš i na nekvalitní papír.

Hykam

Pokud Ti stačí černobílá, určitě bych šel do laseru, cenově se dá koupit stejně jako inkoust, pokud tiskneš málo, nehrozí, že by Ti zaschly barvy a každopádně je levnější tisk.
Černobílou inkoustovku asi ani nekoupíš.

McArthur

Jednoznačně laser.

Ze značek vybírej takové, které mají snadno dostupné náplně. Za mě bych tedy doporučil HP nebo Canon.

Také se podívej, zda-li se mění tiskový válec (příklad Brother). Tonery sice vyjdou levněji, po pěti výměnách tonerů se koupí nový válec a ejhle, ono to vyjde dráž.

Dochy

Zvaž použití.
Na běžný tisk na běžný papír bude pravděpodobně laser lepší. (cena spolehlivost, kvalita u textových ČB dokumentů)

Na mnoha inkoustovkách máš ale další možnosti: Potisk CD, tisk vizitek, potisk extrémně tlustých materiálů (přímý průchod média tiskárnou) apod…
Pro většinu lidí jde samozřejmě o zbytečnosti, některým se to ale šikne. Tak to zvaž.