Diamond69

Chci se zeptat, jaký je postup při vyřízení ohledně životního minima?

Dobrý den je mi 18 roků a chci se zeptat, bydlím s mamkou a bavil jsem se s ní a ona mi dala podepsat takový papír o nějákém životním minimu jenomže ani já ani mamka ted nevíme jak to bude, já chodím do školy a žádnou brigádu na papír nemám, a mamka je taky nezamestanáá a bydlíme v jedné domácnosti, a tak by me zajimalo jestli to minimum bude chodit na mé jméno a jaká částka to bude děkuji.Budeme to odevzdávat ted v řijnu a měly by mi to prý podle některých lidí vrátit zpětně. At už konečně vím zda se těšit že mi spětně nějákou částku vrátí nebo jenom mamce přitou na složenku nějáké peníze díky tomu že jsem dosáhl plnoletosti děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

1. zeptej se mamky – nikdo z nás netuší, co je to „papír o životním minimu“
2.a) zeptej se na sociálce – některé dávky se zpětně vyplácí, jiné ne
2.b) s přesnými informacemi se můžeš zeptat i tady (jaké máte příjmy, odkud, o jakou dávku jste vlastně žádali…)

Další odpovědi
jmhad

tady ti nikdo pořádně neodpoví. Zajdi na úřad práce, oddělení pro přiznání sociální podpory – to ti řeknou na informacích /vrátnici/ a tam se dozvíš s jistotou 100 % co a jak. Přeci nebudeš tady zveřejňovat soukromé informace o finanční situaci, jak někdo navrhuje.

lota

No, myslím, že jako student se bere, že tě živí rodiče – mamka. Životní minimum má mít matka, příp. nějaké příspěvky na tebe jako studenta, na domácnost s tebou jako nevýdělečným. Tobě jako studentovi nikdo nic dávat nebude – jde to přes mamku, příp. by sis to musel zařídit sám. Ale to už je fakt dotaz někam jinam. Příp. doporučuji zeptat se tu http://poradna­.aktualne.cz/ru­brika/socialni-davky/, ale bude to taky spíš jen obecné…