Ryboun

Zavedli byste znovu tělesné tresty?

Chci se zeptat: zavedli byste znovu tělesné tresty ve školách? Já osobně bych školní tělesné tresty opět zavedl, protože jsou děcka, která se v hodinách jen baví a ruší a neumí se chovat. Prostě by dostávala trest rákoskou po ruce a jiné další tresty. Takže já bych ty tělesné tresty jako jsou např. plácnutí rákoskou zavedl a těm dnešním děckám bych ty tresty přál asi nejvíc, protože dnešní děti nemají skoro žádnou výchovu a aspon by jim to prospělo, těm fakanům. Takže se chci zeptat: taky byste znovu zavedli tělesný trest ve školách?

Nejlepší odpověď
redy

Já ne, nebyla jsem nikdy tělesně trestaná. Taky bych nebyla schopna, někomu nějakou přišít. Jo po napadení, kdyby na mě někdo sáh, tak určitě.

Nejsem pro tělesné tersty ve školách. Stejně by to k ničemu nebylo, hajzlík zůstane hajzlíkem, s tím nic nenaděláš.

Další odpovědi
Psychotic

Výzkum za výzkumem znovu a znovu prokazují, že tělesné tresty jako výchovný prostředek NEFUNGUJÍ, právě naopak. A to ještě ignoruji etickou otázku, zda někoho učit mlácením je morálně přijatelné. Takže ne, nezavedl bych je.

Nevím, co je pro některé lidi na fyzických trestech tak přitažlivé. Latentní sadismus? Pocit moci nad slabším? Nebo prostě jen ignorantská víra, že to k něčemu je?

marci1

Ne, nezavedla. Je to ponižující pro obě strany. Jak píšeš: neumí se chovat. Samozřejmě, když rodiče je nevychovávají a nevěnují se jim. A to nejhorší je, že spolu téměř vůbec nekomunikují. Slyší jen rozkazy, příkazy nebo napomenutí. Dítě doma vlastně žije samo, s notebookem nebo mobilem. Potom se tak nevychovaně chová ve škole. Společně by měla rodina jíst, hrát si různé deskové hry, chodit do přírody, sportovat, navštěvovat kulturní akce. 🙂

bububabu

Zavedla bych místo trestání hodinu morálky už od prvního ročníku na základních školách, ostatně v západních zemích už to tak mají dávno..

Šidlo

vidím, že telo nie je pre mnohých ani boží chrám ani zázrak evolúcie......

1. telesné tresty pre deti áno a pre dospelých nie?

zákon zakazuje telesne trestať za hociaký prečin či trestný čin dospelého aj mladistvého......a deti by mohli? nie je to trošku choré a zároveň nebezpečné?

už Bismarck zakázal deti biť minimálne po hlave, aby neohlúpli.....a to on o traumatológií nevedel nič, bodaj by, v 19.storočí!

2. z čisto pragmatického hľadiska – telesný trest vyvolá len strach, nenávisť, pomstychtivosť, odpor k pravidlám, autoritám a dáva najlepšiu motiváciu rebelovať....­.o osobnej morálke či etike ani reči.......

mosoj

Já jsem chodil do školy v době kdy se nad tzv. tělesnými tresty nikdo nepozastavoval. Nicméně souhlasím s démonizací tělesných trestů. Nikdo nikoho neřezal, jak by mohlo vyznívat. Nějaké to mírné vytahání za pejzy, či tzv. burák nebo rukavička, nikoho nepoškodil, spíš to bylo vnímáno jako takové zpestření hodiny. Nějaká stížnost doma nepřicházela v úvahu, protože tam by přišel druhý trest, ale většinou pracovní !!!
Na druhé straně na školách zejména nižšího stupně neexistovala šikana !!!!!

To co se děje dnes, je odrazem zdegenerované současné společnosti. Všem horlivým zastáncům jakéhokoliv trestání ve škole přeji, aby je ti takhle vychovaní a drzí žáčci nazačali vychovávat večer někde na ulici a jak jinak než tělesně !!!

Nuk nuk

Problém je, že tělesné, a vlastně nejen tělesné ale jakékoliv tresty, se čím dál tím více démonizují a postupně zakazují i v rámci rodiny. Jaký by pak mělo smysl, aby učitel mel možnost dát žáku rákoskou, když rodič nesmí dítěti pomalu říci ani vlastní názor?

Tělesné tresty na školách bych nepovolila. Spíš bych dovolila rodičům být nejen sploditeli ale i vychovateli svých dětí. Tím nemyslím, že má rodič dítě za každou cenu bít, ale měl by mu být rodičem – autoritou. Už to samo by výrazně pomohlo i v chování dětí mimo domov.

luckykubrt

Spíše bych volal k zodpovědnosti rodiče. Jakou výchovu mládež dostává tak se i chová. Jestli rodič dovolí, aby se dítě chovalo hrubě k učitelům, spolužákům a jiným lidem v okolí je to především jeho zodpovědnost. Stejně jako stará generace muslimů je zodpovědná za hrubost a násilí, které kvůli falešnému učení Evropa prožívá. ☹

xxx3

Bylo by zajímavé vidět, jak nějaká učitelka trestá bezmála dvoumetrového jinocha rákoskou…nějak si to neumím představit.
Nicméně bylo by vhodné školám nějakým způsobem umožnit vypořádat se s těmi extrémními případy nekázně, kde často nefunguje spolupráce s rodiči. To, co můžou školy v takových případech dělat, je značně bezzubé. Tělesné tresty by však takovým řešením v žádném případě být nemohly.

ivzez

Ne.

bolak

Já se přiznám že tělesný tresty moc nechápu, já byl bitej furt, a v podstatě když se nad tím zamyslím, tak to bylo za úplný ptákoviny a nějak si nedokážu představit, že bych něco takovýho ďál svejm dětem já. Že třeba dítěti upadne talíř a rozbije se a já mu za to jednu ubalím, nebo že ztratí balón a dostane vařečkou, nebo že rozbije hračku která stála 2 stovky a pude za to na hodinu do kouta?

Já tu mám přes chodbu paní, která se občas vrací s dítětem a ono brečí, a místo aby ho pohladila a zeptala se ho co se mu stalo že brečí, nebo ho prostě nějak uklidnila, tak na něj hytericky pořád dokola křičí: „NEŘVI… NEŘVI!!!…UŽ TOHO MÁM DOST!“ , a vím že to není nijak zlá ženská, ale tohle mně prostě nějak hlava nebere 🙂

A k tý škole, to je podle mě všechno o učiteli. Já měl učitele který vešli do třídy a bylo ticho, a nikdo si nedovolil ani uprdnout, a to ten učitel nikdy ani nezvýšil hlas, prostě jen věděl jak má mluvit, jakej má mít postoj, jak se má v učitý situaci tvářit a prostě to stačilo, aby měl přirozenej respekt. A pak jsem měl i učitele, který tohle prostě neuměl, a ten řval celou hodinu aby bylo ticho, protože tam byl takovej bordel, že i kdyby dva metry nad školou proletěl tryskáč, nikdo by ho v tom hluku neslyšel. A kolikrát mu přistála křída na hlavě, když psal něco na tabuli ke třídě zády, nebo po něm někdo zezadu házel hlínu z květináče, a nezmohl s tím nic, ani když vyhazoval lidi za dveře, psal poznámky a navrhoval ředitelský dutky, a podle mě by s tím nezmohl nic, ani kdyby někomu jednu ubalil, protože by to možná skončilo tak, že ten by mu ji ubalil zpátky. Je to prostě o osobnosti.

agentpv

Já bych občasné plesknutí toleroval. Byl jsem ve školstí 15 let jako oblíbený pedgog volného času, i když jsem cca jednou za rok musel dát někomu facku. Prostě dítě to někdy přehnalo s chováním, překročilo mé hranice a už to bylo. A vždy to bylo právem a nikdo si na mně nikdy nestěžoval. A i ty plesknuté děti se rády vracely na mé kroužky a akce.
Ale vrátil bych vojnu – tvrdý výcvik, aby si ti mladí párkrát šáhli na dno svých fyzických a psychických sil, aby se jim rozsvítilo v těch vyhulených hlavách.
Ne nadarmo se říkalo že vojna dělá chlapy.

Kelt

Kdo udeří první prohraje. To je stará zásada, která platí při boji, i při tělesném trestu. V první chvíli má aktér prvního úderu pocit síly, moci, který ale vyprchá a pokud není na úrovni zvířete, kterého násilí uspokojuje, tak tělesných trestů zanechá. Daleko účinější trest je pranýř, veřejné zostuzení.

Miloslav

Nezavedl bych žádné tělesné tresty ani ve školách, ani doma, ani na veřejnosti.
Dítě, které se nechce učit a neposlouchá učitele, bych poslal za dveře. Když chce být blbé, tak ať zůstane blbé.
Dítě, puberťáci, a to i plnoletí, kteří neposlouchají svého Stvořitele=Otce svého, Matku svou, ani Dědu a Babičku, se fackují sami sebe a škodí sami sobě. Dítě, které po sobě neuklidí, ani nevynese odpadky, bych nechal ať si žije v bordelu a nedal bych mu ani napít vody, ani kůrku chleba. A samozřejmně bych takové neposlušné a nepomáhající potomky vydědil.
Na veřejnosti bych nikoho nelynčoval, ale k takovým bych se obrátil zády, aby mi cosi šosy políbily.
Trest smrti bych nezavedl, neb ten, kdo chce trest smrti, ten ho nakonec dostane, dle úsloví: „Přej, bude Ti dopřáno to samé!“ Toto se týká i prokletí. Pokud někdo někoho prokleje, je sám proklet.

jiri Linhart

Nezaved ! I kdyz dostat do makovice zavrenym penalem,jak nas umravnoval 1 ucitel me neublizilo ! Ani ukazovatkem pres dlane. Mraky lidi ma dojem,ze skola ma vychovavat ! Dite ma byt vychovane uz z domova a respektovat ucitele,i kdyz to je Vul ! My jsme meli ucitele,kteri meli u nas respekt a i s nima byla sranda-na lyzaku,brigadach,vy­letech a pod. Dite musi prirozene respektovat Ucitelske autority,ale me,ani mym spoluzakum nejaky zahlavec,nebo ukazovatkem pres dlane neublizili. Naopak ! Dnes si s ucitelema,pokud jeste ziji tykame a radi vzpominame na skolni leta. Ale,fyzicke tresty ja odmitam ! I kdyz me byvaly ucitel,ktery uci dodnes rekl,ze asi bude chodit do skoly s kverem,jak jsou nekteri zaci vorachli ! Se mu ani nedivim !

Hanka.P

Za mě ve škole tresty byli a nijak mě to neuškodilo protože jsme věděli že příště to může bejt horší.Dnešní děcka jsou pohroma a umravnění od kantora by jim neuškodilo.To je to samí jak bych zavedla zpět povinnou vojenskou službu aby mladý přešla chuť na lumpárny a získali zodpovědnost.

kačenkadivok

Jsem proti tělesným trestům, atˇ už doma nebo ve škole, i ksyž jsou ratolesti, kterým by pár facek neuškodilo, ale myslím si, že jsou jiné způsoby jak tyto dítka potrestat

tobby

Na školách zrovna ne, ale toleroval bych učiteli, když neposlušníkovi vrazí v kabinetu pár facek. A doma bych se řídil heslem: „Všeho s mírou,“ řekl krejčí a řezal děti metrem.

lenkasvob

Trestání rákoskou by jistě přispělo ke zvýšení disciplíny a k napravení respektu k učitelům. Jenže uvažte, zda by to za současného stavu bylo proveditelné. To by se muselo uspořádat za pomocí nových technologií.

Když by nějaký žák zlobil, tak učitelka by zavolala nebo vyslala domluvený signál, aby doběhl školník nebo učitel tělocviku a žáka potrestal. Když by to nebylo neodkladné, tak by se exekuce mohly provádět veřejně při hlavní přestávce. Otázka je, jestli učitelé na to nemají odvahu, tak by mohl býk k trestání pověřen pracovník ostrahy. Učitelé by si tak nemuseli špinit ruce. Stačilo by jenom říct: „Mám zavolat školníka?“, aby se dětem začaly svírat půlky a do vteřiny by byl klid.

BLAHODÁRNOST TĚLESNÝCH TRESTŮ BYLA MNOHOKRÁT VĚDECKY POTVZENA. Už I. P. Pavlov před 100 dokázal, že tělesné testy vedou ke správnému napojení nervových synapsí a lepšímu vývoji dítěte. Podívejte se např. na Cristiana Ronalda nebo Jaromíra Jágra. Kde by byli, kdyby je jejich rodiče od útlého dětství neusměrňovali tělesnými tresty?!

Tresty ponižující jsou v případě pohlavků nebo u inteligentních dětí se s tělesnými tresty může přestat ve věku 8 let. Hyperaktivní děti s ADHD, ADD velmi pozitivně odpovídají na fyzické tresty. Otřepou se a jdou. Neklid a neposednost mizí již po 14 dnech. Po pravidelném usměrňování se zlepšuje i nespavost a sklon k depresím.

Mezi rodiči jsou nesprávné názory o adekvátnosti trestů. I nadále by měly zůstat odsouzeníhodné pohlavky a facky. Jediný správný způsdob trestání je na zadní část těla. Trestaný se nesmí dívat na trestajícího. Pro názornost to může byt přehnutí přes koleno u menších dětí nebo přehnutí přes stůl u větších. Pro správný účinek je nejlepší, aby trest následoval do 5 minut po prohřešku, nejpozději do 5 hodin. Později už to zavání týráním a nemá to výchovný účinek.

Všimněte si tady v této diskuzi, že lidé, kteří trestáni nebyli, tak reprodukují nesprávný názor na tresty, a to vede k současnému rozpadu morálních hodnot ve společnosti. Nevěříte? Každou ránu, kterou dítěti nedáte zamlada, mu život vrátí v dospělosti. V dospělosti už ho nikdo nebude trestat, jednoduše ho vyhodí ze zaměstnání po druhém přestupku a bude mít svízelný, neradostný život.