Ryboun

Jsou cizokrajné filmy lepší než české?

Chci se zeptat, proč jsou cizokrajné filmy lepší než české. Já osobně si myslím, že cizokrajné filmy jsou lepší, protože třeba ty staré komedie francouzské s Belmondem, Louisem de Funesem, atd. byly opravdu nejlepší a taky americké filmy jsou též podle mě boží, např. ty staré potom ještě třeba i italské – tam se mi nejvíc líbí Bud Spencer a Terence Hill atd. Takže si myslím, že cizokrajné filmy jsou lepší než české, protože české filmy jsou děsné, protože se v nich herci jen hádají, nadávají si, žádná čest, jen podrazy, furt si na něco hrajou a jsou tak akorát trapní. Takže podle mě jsou komunistické filmy propadáky. Dnešní české filmy jsou taky podle mě blbosti, jelikož třeba Kameňák nebo Decibely lásky jsou opravdu hrůzy. Takže české filmy jsou hrozné, jak ty staré, tak i ty nové. Takže se chci zeptat, proč jsou vlastně cizokrajné filmy lepší než české a máte názor že jsou cizokrajné filmy lepší než ty české?

Nejlepší odpověď
xxx3

To je špatně položená otázka. Aby mělo vůbec smysl odpovídat, tak by se mělo mluvit o konkrétních filmech (a také potom by to bylo jistě hodně subjektivní). Vždyť český film zahrnuje na jedné straně žumpózní filmy Trošky či Olmera a na druhé straně filmy Menzela, Chytilové, Herze, Formana, Vláčila a dalších.

Další odpovědi
quentos

Ne.
Nesmyslně generalizujete.

annas

Víte, co znamená přídavné jméno cizokrajný? Co se považuje za cizí kraje? Především kraje exotické, které se nacházejí ve vzdálených, obyčejně zámořských oblastech.

Takže vhodnější je pojem cizí nebo zahraniční filmy.

Proč? Protože třeba proto, že hercí jsou známější, jde o pohled na život jiných lidí, krajiny atd. Něco neznámého..

Nedá se říct, že všechny zahraniční filmy jsou lepší než naše. Každý má možnost vybrat si to, co mu vyhovuje. Najdou se dobré české, ale i špatné filmy zahraniční.

I my máme výborné komedie, samozřejmě mají zcela jiný charakter, jsou o našich lidech, řeší naše problémy, smějeme se tomu, co je u nás obvyklé. Jsou přístupnější naší mentalitě.

Jen tak namátkou. Vesnička, Postřižiny, Saturnin, Pelíšky. Nebo i starší s Burianem, Werichem atd.

Nebo Marketa Lazarová, Spalovač mrtvol, Vyšší princip, Menzlovy filmy atd., krásné pohádky, některé i krimi příběhy atd.

Každý má jiný vkus, jiný pohled na to, co se mu líbí. Vadí mně ale přemíra vulgarismů, nemusím některé filmy, které jsou určeny pouze k zábavě, ale nepřinesou nějaké poučení atd.

iceT

Pokud se týká humoru, asi jsi neviděl ty staré filmy, komedie třeba s Burianem, nebo Marvanem, novější například Zítra to roztočíme… a podobně, to je humor a ne přisprostlé Prcičky.
Jinak jsou české filmy, které jsem nikdy nechtěla vidět, např Sedmero krkavců s Issovou, a už jsem tuto pohádku viděla několikrát.
Amerikánské a jiné cizí filmy mají jen výhodu v tom, že mají dostatečný kredit, aby se mohly zaplatit efekty, pokud se jedná o něco jako bylo 2012 nebo já nevím, třeba Avatar, a u nás na to prostě asi nejsou peníze.

Mc Merkurion

… viděl jsi asi málo českých filmů, když máš takovýto názor >>> nelze vše házet do jednoho pytle … a naše filmový pohádky předčí v jemnosti emerické tisíckrát …

ivzez

Nedá se říci, jestli jsou lepší filmy české nebo zahraniční produkce.
Já mám ráda ty i ty.