celie

Chci se zeptat,pokud jsou dva manželé rozvedeni,a ten druhý udělá nějaké dluhy přestane je splácet,kdo je zaplatí?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud dluh vzniknul po rozvodu (po nabytí právní moci rozvodového rozsudku) týká se tento finanční závazek pouze toho z bývalých manželů, který jej uzavřel, tedy i splácení (nesplácení) a případná exekuce na jeho příjmech nebo majetku.

Další odpovědi
Braník

Pokud jsou manželé již rozvedeni,není pochyb o tom,kdo bude nějaký dluh splácet,
pokud dluh vznikl ještě ve stavu manželském,tak se dluhy týkají obou dvou manželů dohromady