Chci se zeptat,kolik musím mít odpracovaných dní,abych měla nárok na nemocenské dávky.

Rok jsem marodila a prodloužení jsem nedostala.U svého lékaře mi bylo řečeno,abych se zeptala kdy mám nárok na další neschopnost,jelikož mám veškeré důležité vyšetření před sebou a nezvládnu od bolestí svojí práci.Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud je naděje, že váš zdravotní stav brzy zlepší, tak je možné zažádat o prodloužení, ale max. na další rok. Jestli je váš stav vážný, lze zažádat o částečný či plný inv. důchod.
Na to, na jak dlouhou dobu byste musela nastoupit do zaměstnání, aby vám byla zase vyplácena nemocenská odpovědět neumím. Ale snad by stačilo pár dní,,,