Chci se zeptat kdy byla posledni amnestie u nas,a zdali se vztahovala na dluhy.dekuji

Kdy byla u nas amnestie,od presidenta?

Nejlepší odpověď
standa

Poslední prezidenstská amnestie byla vyhlášena Václavem Havlem 3.2.1998 u pří­ležitosti jeho nástupu do 3.prezidenstkého období.

Jak je známo Václav Klaus tohoto práva prezidentů doposud nikdy nevyužil.

Níže ve zdroji odkazuji na prehistorickou otázku, kde jsem si tenkrát dál trošku práci a z rekapituloval všechny dosavadní prezidenstké amnestie od r. 1945.

Protože „dluh“ není ve své obecné podstatě trestným činem, nemohla se tedy žádná amnestie týkat dluhů…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bude-pred-vanoci-vzhledem-k-lisabonske-smlouve-amnestie

Další odpovědi
Miroslavst

amnestie byla v tomto roce udělena několikrát, ale pouze vybraným lidem, což je na zvážení prezidenta republiky. Plošná amnestie byla v roce 1990, ale jak jistě všichni víme, neosvědčila se.
Co se týče dluhů, tak na ty se žádná amnestie nevztahuje.