Don Péca

chci se zeptat,jestli někdo nezná podobnej citát v latině:zij každý den jako by byl poslední,jeden poslední bude.díky:D

Nejlepší odpověď
annas

Není to přesně, co řekl Nietzsche, ale něco o životě. jsem našla.

VITAQUE MANCIPIO NULLI DATUR, OMNIBUS USU. -Život si nekoupí nikdo, však užívat může ho každý. nebo Život nevlastní nikdo, však užívat může ho každý.(Ovidius)

aetas: arpe diem quam minimum credula postero – Nám utíká pryč .Využij dne a důvěřuj, jak nejméně můžeš, v budoucnost.. (Horatius)

seu pluris hiemes seu tribuit Iuppiter ultimam – Ať prožiješ ještě několik zim anebo ti Jupiter daruje tu poslední (Horatius).
Doplňuji:
U druhého citátu mně vypadlo c . patří Carpe diem.

Další odpovědi
briketka10

vive quasi dies ultimus ex ultima
Doplňuji:
je to z překladače není to zřejmě přesný překlad, ale ten citát znám jen jeho polovina je moje motto..

anonym

Na toto existuje v latině fráze Carpe diem (urvi dne, urvi vše,co se dá stihnout). Latina se nedá překládat slovo od slova. Ztrácí potom význam.

Damiana

Očko má pravdu. Používá se Carpe diem – Užij dne. Je v tom vlastně podstata všeho, co jsi vypsal v onom souvětí. Bohužel dnes se již toto, víceméně životní krédo používá skoro všude – nejen na pažích rádoby rockerů, ale i na kadeřnickém salonu, restauraci, cukrárně, coby název časopisu, blogu, apod.
Vypadá to zajímavě a je to zkrátka dost populární.

hanulka11

Víš co|? Podívej se sám nebudu ti to hledat zde máš odkaz , máš tam celou abecedu ,tak se s tím poper – hodně štěstí

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_N

Don Péca

zatím děkuju za všechny odpovědi..:D