chci se zeptat,jestli někdo nezná podobnej citát v latině:zij každý den jako by byl poslední,jeden poslední bude.díky:D

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Není to přesně, co řekl Nietzsche, ale něco o životě. jsem našla.

VITAQUE MANCIPIO NULLI DATUR, OMNIBUS USU. -Život si nekoupí nikdo, však užívat může ho každý. nebo Život nevlastní nikdo, však užívat může ho každý.(Ovidius)

aetas: arpe diem quam minimum credula postero - Nám utíká pryč .Využij dne a důvěřuj, jak nejméně můžeš, v budoucnost.. (Horatius)

seu pluris hiemes seu tribuit Iuppiter ultimam - Ať prožiješ ještě několik zim anebo ti Jupiter daruje tu poslední (Horatius).
Doplňuji:
U druhého citátu mně vypadlo c . patří Carpe diem.

Další odpovědi:

Zlatý

vive quasi dies ultimus ex ultima
Doplňuji:
je to z překladače není to zřejmě přesný překlad, ale ten citát znám jen jeho polovina je moje motto..

Na toto existuje v latině fráze Carpe diem (urvi dne, urvi vše,co se dá stihnout). Latina se nedá překládat slovo od slova. Ztrácí potom význam.

Zlatý

Očko má pravdu. Používá se Carpe diem - Užij dne. Je v tom vlastně podstata všeho, co jsi vypsal v onom souvětí. Bohužel dnes se již toto, víceméně životní krédo používá skoro všude - nejen na pažích rádoby rockerů, ale i na kadeřnickém salonu, restauraci, cukrárně, coby název časopisu, blogu, apod.
Vypadá to zajímavě a je to zkrátka dost populární.

Zlatý

Víš co|? Podívej se sám nebudu ti to hledat zde máš odkaz , máš tam celou abecedu ,tak se s tím poper - hodně štěstí

http://cs.wikipedia.org/…

Diskuze k otázce

Don Péca

zatím děkuju za všechny odpovědi..:D

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.