Avatar uživatele
Don Péca

chci se zeptat,jestli někdo nezná podobnej citát v latině:zij každý den jako by byl poslední,jeden poslední bude.díky:D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4405 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Není to přesně, co řekl Nietzsche, ale něco o životě. jsem našla.

VITAQUE MANCIPIO NULLI DATUR, OMNIBUS USU. -Život si nekoupí nikdo, však užívat může ho každý. nebo Život nevlastní nikdo, však užívat může ho každý.(Ovidius)

aetas: arpe diem quam minimum credula postero – Nám utíká pryč .Využij dne a důvěřuj, jak nejméně můžeš, v budoucnost.. (Horatius)

seu pluris hiemes seu tribuit Iuppiter ultimam – Ať prožiješ ještě několik zim anebo ti Jupiter daruje tu poslední (Horatius).
Doplňuji:
U druhého citátu mně vypadlo c . patří Carpe diem.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

vive quasi dies ultimus ex ultima
Doplňuji:
je to z překladače není to zřejmě přesný překlad, ale ten citát znám jen jeho polovina je moje motto..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Na toto existuje v latině fráze Carpe diem (urvi dne, urvi vše,co se dá stihnout). Latina se nedá překládat slovo od slova. Ztrácí potom význam.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Očko má pravdu. Používá se Carpe diem – Užij dne. Je v tom vlastně podstata všeho, co jsi vypsal v onom souvětí. Bohužel dnes se již toto, víceméně životní krédo používá skoro všude – nejen na pažích rádoby rockerů, ale i na kadeřnickém salonu, restauraci, cukrárně, coby název časopisu, blogu, apod.
Vypadá to zajímavě a je to zkrátka dost populární.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Víš co|? Podívej se sám nebudu ti to hledat zde máš odkaz , máš tam celou abecedu ,tak se s tím poper – hodně štěstí

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/La­tinsk%C3%A1_r%C­4%8Den%C3%AD_N

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Don Péca

zatím děkuju za všechny odpovědi..:D

před 4405 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek