Bella2010

Chci se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s kočíčí antikoncepcí nebo čipem ,který se aplikuje na lopatku. 😉

Mám kocku se kterou jezdím na výstavy,tak nechci,aby se mrouskala ,protože když se mrouská,tak láká kocoury a je těžké ji ohlídat a také když se mrouská tak málo žere a je hrozně hubená , pak s ní také na žádnou výstavu nemůžu … DĚKUJU za rady 😉
Doplňuji:
Ovšem pořád bych chtěla ,aby měla moje kočka koťata…jen ne teď – je ještě mladá a nechci je z ní tahat a prodávat hned jak ji bude rok 😉

Nejlepší odpověď
beer

Pokud jde o koťata, bylo by vhodné mrouskání chvíli vydržet, po roce pořídit koťátka a posléze kočičku u veterináře vykastrovat. Čip na identifikaci se pořídí rovněž u veterináře, ale možná by kočičce stačilo telefonní číslo na přívěsku obojku )) Antikoncepci všeobecně veterináři nedoporučují:
http://www.vet­centrum.cz/sto­dulky/poradna/715/?pid=­15834

Zdroj: pomáhám na vet.ambulanci coby technik

Další odpovědi
Lenjička

Proč jí nenecháte vykastrovat? Už tak jste jí zakázala ukájet všechny živočišné pudy, tak proč jí úplně nepředělat??

Alesh

Máma dává naší kočce pilule asi jednou za tři měsíce, funguje to spolehlivě, jen se nesmí zapomínat (to platí nejen u koček čtyřnohých).
Doplňuji:
Však po vysazení koťátka budou. No není to krásný, jak se ta příroda dá řídit? 🙂

dědapetr

Nejlepší je kastrace nekomplikuje to život Vám a ani kočce.Jsou to nižší náklady než stále kupovat antikoncepci.

AnnaH

Já tedy antikoncepci doporučuji…dávám Depo-promene…u své čiče střídám rok antikoncepci a rok na koťátka…samozřejmě rizika jsou, ale není to žádná hrůza…nežádoucí účinky jsou srovnatelné s lidskou antikoncepcí… čip myslíte Suprelorin, ale ten je hlavně pro chlapy, u samic nemám příliš zkušeností…obecně by měl být šetrnější…anti­koncepce se nebojte a na své veterině si o ní řekněte…:-) Anna

Zdroj: www.veterinatri­nec.cz

Deli

Chodila jsem s číčou na injekci jednou za 6 měsíců na veterinu. Lze od mladé kočky, nemusí být nejdřív koťata. Bohužel po druhé injekci zkolabovala, veterinář jí píchal adrenalin do srdce, přežila to, prý to byla alergická reakce. Pak jsem ji nechala bez injekcí, když se mrouskala, byla tak „mimo“, že mi vypadla z okna! Nakonec jsem jí přestěhovala na vesnici, žije venku, bez antikoncepce a je spokojená, ale nikdy neměla koťata. Po této zkušenosti bych volila v případě nutnosti raději tu kastraci, vyřeší se to najednou, za jedny nervy, bolest i peníze a je klid.