Ryboun

Jak dlouho fungují uspávací šipky?

Nejlepší odpověď
annas

Zatímco po tisíce let různé domorodé národy používaly í otrávené šípy (například zakončené curare ), moderní sedativum bylo vynalezeno až v roce 1950 Novozélanďanem jménem Colin Murdoch.

Murdoch měl představu, že zvířata by bylo mnohem snazší chytit, prozkoumat, a uspat pomocí sedativa.

Murdoch tedy pokračoval v práci a vyvinul řadu pušek, šipky, pistole, které zvířata uspaly a měly obrovský vliv na léčení a studii zvířat po celém světě.

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Tranquilli­zer_gun

Další odpovědi
Emefej

Jaké? Na koho?

Dochy

Od té doby co je vymysleli… 😉
Pokud tě zajímá účinek tak ten se nutně bude lišit podle použité látky, jejího množství a odolnosti zasaženého subjektu…

Drap

Uspávací šipky se dělají tak, aby je bylo možné dávkovat. Dávkování se nastavuje podle zvířete. Vždy se snaží šipku dávkovat na co nejkratší nutnou dobu, podle druhu zvířete. Ono to uspání má i na zvířata ne příliš dobrý vliv.