tynka858

chci se zeptat dneska mi spadnul mobil do vody a hnetka jsem ho vytahla a osusila a nejde co s tim?

muzu se zeptat dneska mi mobil spadnul do vody a hnetka jsem ho vytahla a vyndala jsem baterku a osusila jsem mobil i baterku a chvilkama se zapnul displej a tetka se vubec nezapne poradite mi prosim co s tim?

Nejlepší odpověď
Hlada

Voda natekla dovnitř. Je ho potřeba rozebrat a vysušit lihem. Rozhodně ho teď nezapínej! Jestli si na rozebrání netroufáš, odnes ho co nejdřív do servisu. Mají na to ultrazvukové čističky. Také se doporučuje nechat mobil na několik dní zasypaný v rýži.

Další odpovědi
klumprt

Pokud se tetka už vůbec nezapne, měla by se sebou začít rychle něco dělat. Obezita představuje pro člověka spoustu zdravotních rizik.

ReHu

Co přesně znamená – osušila?
Vysušila jsi ho komplet? Třeba fénem nebo na topení?
Pravděpodobně tam ještě někde bude vlhkost.
Je potřeba ho důkladně vysušit co nejdříve, vždy v vyjmutou baterií i SIM.

gecco

Pokud jsi jej zapnula – a nyní zapnout nejde, vyndej si SIMku a běž si koupit nový telefon – tenhle už je ´po smrti´…
😉
Zásadou je, že po namočení se mobil musí rozebrat (baterku vyndat okamžitě) a důkladně vyčistit a vysušit a než to uděláš, se nesmí zapínat vůbec…

briketka10

když spadne mobil do vody vyndat baterii a ihned
jej dát apoň na tři dny do sklenice s rýží s víčkem
vyschnout ta vezme všechnu vlhkost, když nebude
ani potom fungovat, tak ho dát do servisu..
Doplňuji:
http://nastva­ny.blog.mobil­mania.cz/2010/08/­prvni-pomoc-co-s-utopenym-mobilem/

hanes1954

Myslím,že nejlepší bude koupit nový

Dýché

Nedávno se mi to taky stalo. Ale mobil fungoval i namočený, i když trochu zlobil. A po vysušení opět fungoval normálně. Doporučuji ještě jednou vysušit a pak vyfénovat a nechat ležet někde u okna, kde je sluníčko. Uvidíš, třeba se ještě chytne. Jestli je to Nokia nebo HTC, myslím, že bude v pohodě, to jsou držáky. U ostatních značek zkušenosti nemám, tak nevím.

tony2412

taky se mi to stalo,vyndat baterku a simku,sušil jsem ho na topení celý den a pak fungoval v pohodě,sušit ale na mírnější teplotu,nebo na něj pustit větrák…

ivzez

Ty máš tetku na baterky?
A sama na ně funguješ také?

terira

Myslím že bude stačit dát ho do mísy s rýži na 2 dny myslím.