TheStouma

Chci se zeptat co mám dělat když asi tak jednou za půl hodiny se mi restartuje notebook?

Odpovědi
Michal Kole

zkusil bych otestovat procesor a paměť při zátěži např. programem Memtest86+

Stáhni si image z webu
vypal na CD (stačí 2× kliknout na iso a spustí se vypalovací program a stačí jen vložit CD a kliknout na vyplálit nebo Burn)
vložit do mechaniky CD
restartovat a nechat několik hodin běžet

Nebo si stáhnout live CD Hiren's Boot CD vypálit stejným zpsůbem a tam je více testovacích nástrojů.

anonym

Kdybych nepřišel na příčinu, (možná to způsobuje bug v nějakém programu), tak bych přeinstaloval celý Windows. Pokud se tak rozhodneš, zálohuj si předem důležitá data z harddisku – jednotka C. Pokud problém bude trvat dál, tak bude problém v hardwaru ten sám nespravíš, ale osobně myslim že je to v softwaru.
Doplňuji:
@jpau
„Pokud problémy přetrvají, zatlouct a rychle prodat.“
Takhle prodáváš věci? Vědomě se skrytou závadou? Pěkně hnusný, povim ti.

jpau

Začal bych tím, že bych ho vyluxoval (zpravidla sice vede k vypínání ale nic se tím nezkazí).

Pokud to nezabere tak přeinstaloval OS (pozor, nemusíš tam mít jen disk C: nebo se disk se systémem nemusí označovat jako C:) – v případě kvalitní sestavy (ne acer, asus, msi, …) se držet pokyny user manualu aby jsi si nesmamazal image s instalačkou (pokud tam je).

Pokud problémy přetrvají, zatlouct a rychle prodat. Provádět kvalitní testování sestavy není možné, pokud se počítač po 30 min vypne.

Možné příčiny problému:

  • Disk v prdeli (Pokud se to děje náhodně 30 ± 10 min, může systém hrábnout na místa, která jsou poškozená, řeší formátování (reinstal) nebo výměna)
  • Paměti (v principu stejný problém jako u disku, řeší se výměnou)
  • Celkové přehřátí (viz. první odstavec)
  • Systém KO (řeší reinstal)
  • Jiný problém HW charakteru (mohl jsi něco načnout, pokud se jedná o starší sestavu pochybného výrobce, pak mohou být nafuklé/vyschlé kondíky, něco se mohlo smahnout), řeší se výměnou celého HW, dnes se nevyplatí opravovat.