Ryboun

Chci se zeptat, co dělat když se cizí člověk dobývá do bytu?

Víte, poslední dobou se mi dobývá někdo do bytu. Dneska se to mi to stalo zase potřetí, jednou už se stalo že se mi tu někdo dobýval a taky se mi to stalo podruhé. Slyšel jsem totiž na chodbě nějaké zvuky a zjistil jsem že to byl zase on kdo se tu chtěl minule dobývat. Musel jsem být proto ticho, protože kdybych nebyl, tak by se mi tu dobyl a mohl by mi i něco udělat. Chci se zeptat, co mám dělat když se tu ještě jednou bude dobývat, mám volat policii a jaké je to vlastně porušování zákonu?

Odpovědi
ivzez

Samozřejmě volat policii.

Ale jinak bych to viděla naopak → začít dělat co největší hluk.
Přinést potichu ke dveřím např. rádio a pustit ho na „plné pecky“.
Jestli si někdo nepletl patro a opravdu se vědomě
dobývá do cizího bytu, pak asi předpokládá, že je byt prázdný…
Zjištění, že je někdo doma, by jej mohlo od úmyslu odvrátit.
[Ovšem neřeší to situaci, že se vrátí jindy → proto radši volat policii.]

tforro

Buď dotyčného pustit dovnitř, nebo volat policii.
Často si opilci si opilci pletou patra v baráku a strkaj klíče do cizích dveří.

KateBeckett

V tomhle ohledu bude policie nejspolehlivější…