Ryboun

Co byste dělali, kdyby se k vám do vašeho bytu nastěhovali fyzicky a bez smlouvy nějací neznámí lidé a šikanovali vás?

Chci se zeptat, co byste dělali kdyby se k vám do vašeho bytu nastěhovali fyzicky a bez smlouvy nějací neznámí lidé, třeba nějaká rodina ve které jsou samí opilci muži,ženy a děcka a jejich známí a oni by si z vašeho bytu udělali teritorium? to znamená že by jste jim museli sloužit, oni by vás svým způsobem šikanovali a sekýrovaly a museli byste každý večer poslouchat jak jsou opilí a oni by rušili noční klid. Navíc v rodinách kde se jen pije je často těch děcek a lidí víc. Takže se chci zeptat, co byste dělali kdyby se k vám nastěhovali fyzicky samí opilci tedy rodina a zvláště pokud by jich bylo více než 10 nebo do dvaceti?

Nepřesné formulace
Chci se zeptsz…

Odpovědi
dr.luha

V některých státech EU už jsou zákony zakazující násilné vykázání invazivních druhů z bytu nebo domu. Takže původní obyvatelé nemohou dělat vůbec nic.

klumprt

Takhle popsané to vypadá na porušování domovní svobody podle § 178 trestního zákoníku nebo neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru podle § 208 trestního zákoníku.
Práce pro policii.

Quimby

Když nemají smlouvu, tak je nechám vyhodit policií. A jak se můžou jentak nastěhovat? Kde jako vzali klíče?

Kelt

Pokud máte na daný byt platnou smlouvu, máte trvalé bydliště na daném místě s uvedením na matrice, poraďte se tam, kde vám dané doklady vystavili, co dělat v tomto vašem případě.

Mc Merkurion

… takhle nějak se chovají migranti a nepřizpůsobiví a mi jim za to ještě platíme – takže, snaž se je pochopit, vžij se do jejich nátury a uvař jim, postarej se o ně, a ráno, až budeš vstávat, tak potichu, ať je nevzbudíš … je to prostě jiná mentalita a ty je musíš pochopit, jestli ne, tak jsi rasista, a zasloužíš být potrestán/a … to co radí ostatní, platí jen pro pracující a uvědomělou většinu, to neni tvůj případ!

Drap

Můžu garantovat, že žádná taková rodina by se ani násilím ke mě nestačila nastěhovat. Násilím bych jim to rozmluvil.