CHci se zepatat jak budu trestana!!!

Chci se zeptat jaky trest mi muze ulozit soud za to ze jsem minuly rok poslala do veznice marihuanu necele 2g!!mam paragraf 187 1 trestniho radu!!nikdy jsem trestana nebyla ani nijak resena!! dekuji za odpoved

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Trestný čin "Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy" je v novém trestním zákoníku, platném od 1.1.2010, definován v ustanovení § 283.

Tento "nový" trestní zákoník pak pro daný trestný čin umožňuje uložení i peněžitého trestu (vedle trestu odnětí svobody v rozsahu 1-5 let).

Narozdíl od trestného činu PŘECHOVÁVÁNÍ omamné a psychotropní látky a jedu (kde je trestné až "množství větší než malé", tak u ´vašeho´ trestného činu je trestné jakékoli množství, které někomu dalšímu dodáte.

Osobně bych si tipnul ´podmínku´ s docela vysokým peněžitým trestem (např. 30-50 tis.Kč).

Další odpovědi:

Pokročilý

Na tuto otázku vám přesně může odpovědět nejspíš jen právník.Jakékoli přechovávání marihuany je trestné a fakt že jste ji poslala zrovna do věznice situaci zrovna nezlehčuje.Polehčující okolností jen je, že máte čistý trestní rejstřík.Míru trestu vám nemůže jen tak někdo říct.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.