Avatar uživatele
anonym

CHci se zepatat jak budu trestana!!!

Chci se zeptat jaky trest mi muze ulozit soud za to ze jsem minuly rok poslala do veznice marihuanu necele 2g!!mam paragraf 187 1 trestniho radu!!nikdy jsem trestana nebyla ani nijak resena!! dekuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5129 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Trestný čin „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“ je v novém trestním zákoníku, platném od 1.1.2010, definován v ustanovení § 283.

Tento „nový“ trestní zákoník pak pro daný trestný čin umožňuje uložení i peněžitého trestu (vedle trestu odnětí svobody v rozsahu 1–5 let).

Narozdíl od trestného činu PŘECHOVÁVÁNÍ omamné a psychotropní látky a jedu (kde je trestné až „množství větší než malé“, tak u ´vašeho´ trestného činu je trestné jakékoli množství, které někomu dalšímu dodáte.

Osobně bych si tipnul ´podmínku´ s docela vysokým peněžitým trestem (např. 30–50 tis.Kč).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
P3p!no

Na tuto otázku vám přesně může odpovědět nejspíš jen právník.Jakékoli přechovávání marihuany je trestné a fakt že jste ji poslala zrovna do věznice situaci zrovna nezlehčuje.Po­lehčující okolností jen je, že máte čistý trestní rejstřík.Míru trestu vám nemůže jen tak někdo říct.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek