Juubi00

Chci se naučit kreslit mangu.

Já už sem z toho zoufalej. Potřeboval bych se nějak naučit kreslit mangu. Něco typu Naruto nebo tak. Prosím pomozte mi. Knížky sem zkoušel, stránky na netu sem zkoušel a nic nepomohlo.
Doplňuji:
Pro arygnoc:
Já bezchybně vymejšlim postavy i děj. I techniky (v Narutu je to něco jako kouzla. Pokud o Narutu něco víš tak si o tom můžem pokecat). Ale vůbec mi nejde manga. Ať se snažim sebevíc. A navíc to trénuju už 4 roky. A kreslim jak moje babička.

Odpovědi
arygnoc

Ono to chce asi aj troška talentu, nie?
Ale na druhej strane, tréning tie urobí svoje.

Chceš len kresliť alebo aj vymýšľať dej?

Zatiaľ oba odkresluj (nie kopíruj), trénuj.
Možno to potom príde samo, keď nie, tak nie, s tým nič neurobíš.
Doplňuji:
tak to je k uzúfaniu, neviem, ako kreslí tvoja babička.

Ale je super, že máš nápady.
držím palce, trénuj ďalej. Prípadne si skús niekde nájsť nejakého učiteľa (skús trebárs inzerát v annonce, hľadaj nejaké fóra, čo trebárs nejaká ľudová škola umenia, proste hľadaj).

RyuzakiKate

No vidíš, já knížku nemám žádnou a vždycky jsem chtěla. Taky mě trápilo, že mi to nejde nakreslit, není to tak lehké jak se zdá… Ale pomohla mi jedna věc – když koukáš na jakékoliv anime, snaž se všímat všech detailů, hlavně ty oči, vlasy a podobně. Pak už to chce vážně jen kreslit, kreslit a kreslit, bez tréninku mistrovské dílo nevytvoříš… Mangu jsem zkoušela kreslit snad už od svých 11ti let, stáhla jsem si z netu ty rady pro kreslení očí, pus – bylo mi na to na nic. Poté jsem začala sledovat anime (nejenom Naruto) a když jsem se třeba nudila ve škole, tak jsem zkoušela kreslit. Bohužel se u nás žádná manga neprodává, to bys musel objednat ze zahraničí… Musíš být zkrátka trpělivý a pak to půjde samo, je to bohužel piplačka, nejdřív zkus třeba jen obličeje s vlasy, různé náčrtky, kreslit podle předloh a klidně se naučit i hezky a vkusně vybarvovat… Samozřejmě někdo výjimečný kreslící talent nemá, ale všechno se dá naučit, když člověk chce, proto ti přeji dostatek trpělivosti a ať se daří!

sassan

RyuzakiKate :že se u nás žádná manga neprodává už neplatí(například to Naruto),nabídka žánrů a stylů je slušná,i když(co se mého vkusu týče bohužel) dominuje spíš ten co si lidé s mangou a anime především spojují tj.mega velký oči,roztomilý ksichtíky a minisukně.
Juubi00:Když trochu zagoogluješ jistě najdeš stránky které se kreslením mangy zabývají.Vyšla u nás i jedna kniha právě na toto téma,ale podle mě je celkem o ničem ale úplnému začátečníkovy by trochu pomoct mohla.Obzvlášt mě na ní ale štve že je to zase něco co vytváří mylný dojem že manga je prostě jen to co má „mega velký oči,roztomilý ksichtíky a minisukně“.

Sůwa

Můžete prosím pro neznalce vysvětlit, co je manga ( mango znám ) a co je Naruto ? Děkuji. Sůwa