Džanička

Chci půjčovat peníze, bude mi na to stačit ŽL se sprostředkováním služeb, nebo je to ještě jinak specifikováno..

Doplňuji:
Hansi, právě, že tom moc nevím, tak proto se ptám, víte co se říká, kdo nezkusí, ten nemá.. Každý si musí najít nějakou práci, a je přeci známo, že na lidské hlouposti se vydělává nejlíp..

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Chcete-li půjčovat vlastní peníze, v žádném případě se nejedná o živnost. Vzhledem k tomu, že nejste peněžní ústav, budete peníze půjčovat na základě smlouvy dle občanského zákoníku a příjmy z úroků danit jako příjmy z kapitálového majetku dle §8 ZDP.
Ostatní příjmy např. pokuty, penále a poplatky jsou pro vás ostatní příjmy dle §10 ZDP.

Další odpovědi
anonym

Mam zprostredkova­telskou cinnost a muzete mit pod ni jeste asi 30 moznosti dalsiho , k tomu podobnemu podnikani. Nedavno jsem byla na Z.U., tak mi to pani ukazovala.
Vsechno vam tam reknou. Je to ted novinka a mimoradne zjednodusena… -iv-

anonym

Já bych to nedělal. Podle vašich otázek soudím, že o tom vůbec nic nevíte.

anonym

Možná by bylo dobré promyslet, kdo bude vydělávat a čí je ta hloupost.