Avatar uživatele
Cohen

Chci prodat nemovitost u Remaxu mám podepsat exluzivitu ? proc ano a proc ne ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3278 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Proč ano? – neznám žádný klad pro tebe (prodejce)…
😉
Proč ne? – protože:

  • nebudeš moci hledat kupce sám nebo přes jinou realitku (resp. najdeš-li, stejně budeš muset zaplatit RK provizi)
  • exkluzivní smlouva kryje RK (které za služby platíš), tebe (jako zákazníka) ne

___
Každopádně – než nějakou takovou smlouvu podepíšeš, velmi dobře si ji prostuduj a nejlépe i prokonzultuj s právníkem – uvědom si, že RK zajímají jen tvé peníze, tvůj prospěch ani v nejmenším.
___
RK – v drtivé většině případů – za nic neručí, slíbí cokoli (ale ne závazně).
Osobně bych vůbec služeb RK nevyužil (leda by ta nemovitost byla tak ´daleko´, že bych nemohl organizovat její prohlídky případným zájemcům), veškerý servis si stejně budeš muset minimálně ohlídat (smlouvy u právníka, převod peněz přes vinkulovaný účet v bance či notáře…) – za RK vyhazuješ peníze do stoupy.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Cohen,
spolupracuji s mnoha realitkami, nikdy nepodepíšu nikomu exluzivitu. Co za to získáte za výhodu?
(Žádnou?)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Nikdy nepodepisuj exkluzivní smlouvu. Budeš vázaný na jedinou realitku a když by se ti podařilo prodat nemovitost jinak, tak jim stejně zaplatíš provizi – pokutu, o tom je ta exkluzivita. Více v mém příspěvku v diskuzi.:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Cohen

A co tohle .. ?

http://mysako­va.cz/doc/V%C3­%BDhody%20exklu­zivn%C3%AD%20sm­louvy.pdf

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Stačí si přečíst odstavec „Matení trhu“ a není potřeba tuhle slátaninu číst dál. Rozdílnou cenou realitky odkrývají rozdílné a přemrštěné marže. Proto tento blábol neustále melou dokola. Kupující není nesvéprávný.
Jedinou výhodou realitky je přístup k velkým inzertním serverům. Jinak doporučuju si všechno zařizovat sám. Není to nic těžkého.

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No – a co s tím???
Marketingové kecy typu „Nikdo vám nedá to, co my vám slíbíme…“.
;-DD
Hned ten první bod: „Makléř je motivován k prodeji za co nejvýhodnějších podmínek pro klienta.“ – a čím je asi tak motivován, když tě má – díky exkluzivitě, jistého?? Nemůžeš prodej organizovat sám, nemůžeš využít služeb jiného realitního makléře – ty jsi v pozici, kdy nic nemůžeš – on v pozici, že nic nemusí…
;-DD

A tu O Karkulce znáš?

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

tak mi porad gecco,jak mam prodat svůj dům,kdyz ne přes realitku??mě ty moznosti zajímaji,protoze ja jsem dala dům bez realitky na asi tři servery-realitka je da aspoň na 10,protoze takove ma holt moznosti a tak mi teda porad,jak zvysim sve moznosti bez realitky.ano,bez realitky usetrim az 300tisic,ale holt neprodám.

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Pokud máš zajímavou nemovitost, prodáš ji – stačí ji umístit na jeden server.
Pokud nezajímavou (stav, lokalita, cena…), pak ji neprodáš ani přes deset realitek (byt na Chánově ani ´zadarmo´).
😉
Pokud někdo nemovitost hledá (v dané lokalitě), proběhne všechny dostupné servery (´velké´ i lokální), proběhne ´všechny´ realitky – vím to, dělal jsem to taky tak…
Kromě toho takto veškeré dostupné servery prohlížejí realitní makléři (je jich moc, takže proto hledají kšeft kdekoli a naslibují hory-doly).
___
Nevím, jestli jsi umístila nabídku i sem – https://www.bez­realitky.cz/ – je to jeden ze serverů, kde hledají lidé odmítající RK.
___
Jen – opět vřele doporučuju nepodepisovat exkluzivitu (a nebo ji aspoň podepsat jen na dobu určitou bez automatické prolongace – třeba na měsíc a pokud se realitce nepodaří obchod realizovat, budeš opět ´volná´) – jinak s tebou bude moci makléř neuvěřitelně ´zametat´.
RK (makléře) totiž tyto smlouvy nezavazují vůbec k ničemu (ověř si to, nevěříš-li)…
😉
___
K té tvé konkrétní nabídce – počítej, že běžná provize je 3–5 %, takže o toto můžeš cenu rovnou snížit (je ti jedno, jestli zlevníš a nebo ty peníze zaplatíš RK).
A pokud chceš, pošli mi (třeba VP) tu nabídku, kouknu a dám ti vědět.
😉

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

ano,i tam jsem nabídku měla,ja to nyní mam u real moravia.ale sakra,mam to tam skoro rok a ani jeden zajemce.

před 3278 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pusinka50

Prodej nemovitosti můžeš zadat vícero realitkám. Pokud ovšem nemáš u Real Moravia sepsanou exkluzivní smlouvu. Po zadání více realitkám je slušné a obvyklé, jim to oznámit, že máš více realitek. Je třeba se jich ale nejprve zeptat a pročíst před podpisem smlouvy, jestli a jakou případně výši pokuty by po tobě chtěli, když nemovitost prodá jiná realitka. A zjisti si procenta odměny u každé té realitky. Odměna realitek je 3–5% z ceny nemovitosti. Takže si pak nejprve spočítej výši odměny+případné pokuty a vyber si, zda je lepší oželet nějaké peníze a mít to prodané rychleji anebo čekat a čekat… 🙂

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek