Avatar uživatele
dykapero

Chci prodat akcie, nic o tom nevím. Jak na to? Vyplatí se to?

Konkrétně akcie společnosti ZEMOS. Jedná se o hodnotu cca 100 000 Kč, ale nevím, za kolik je podnik povinen je odemě odkoupit? Co mohu dělat v případě, že mi bude chtět nabídnout jen zlomek ceny? Mohu je prodat jinde? Kde?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 4376 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Ve své otázce uvádíte velmi málo informací. Vámi zmiňované akcie nejspíše nejsou veřejně obchodovatelné a dnes týkají se majetků fůzovaných do subjektu Agrofert, tedy majoritního vlastníka pana Babiše. Pokud je můj předpoklad správný, obraťte se na tuto adresu:
JUDr. Miroslava Rybová
AGROFERT HOLDING, a.s.
Pyšelská 2327/2
149 00 Praha 4

Doplňuji:
Zmíněný holding od roku 2005 systematicky vytěsňuje minoritní akcionáře, což v praxi znamená, že na úředních listech nabídne ve vymezeném časovém limitu „dobrovolně povinný“ odkup určitých akií za vyhlášenou cenu. Po marném uplynutí lhůty i podmínek nároky drobného vlastníka propadají. Pozor, vše je legální a probíhá s tichým souhlasem státu!

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dykapero

Doplňuji informace:
Jedná se o akcie Zemos Orlické Podhůří – http://obchod­nirejstrik.cz/ze­mos-orlicke-podhuri-a-s-25272021/

Je Váš předpoklad tedy správný?

Ještě jsem chtěl dodat a zeptat se jak je to s nějakým vyplácením ze zisků? Resp. jedním z důvodů proč se chci akcií zbavit je to, že žádné podíly nedostávám, nevím čím to je, jestli se musím o ně někde přihlásit nebo proč se tak neděje a takto mi jsou tedy úplně na nic..

před 4376 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek