dykapero

Chci prodat akcie, nic o tom nevím. Jak na to? Vyplatí se to?

Konkrétně akcie společnosti ZEMOS. Jedná se o hodnotu cca 100 000 Kč, ale nevím, za kolik je podnik povinen je odemě odkoupit? Co mohu dělat v případě, že mi bude chtět nabídnout jen zlomek ceny? Mohu je prodat jinde? Kde?

Nejlepší odpověď
dudu

Ve své otázce uvádíte velmi málo informací. Vámi zmiňované akcie nejspíše nejsou veřejně obchodovatelné a dnes týkají se majetků fůzovaných do subjektu Agrofert, tedy majoritního vlastníka pana Babiše. Pokud je můj předpoklad správný, obraťte se na tuto adresu:
JUDr. Miroslava Rybová
AGROFERT HOLDING, a.s.
Pyšelská 2327/2
149 00 Praha 4

Doplňuji:
Zmíněný holding od roku 2005 systematicky vytěsňuje minoritní akcionáře, což v praxi znamená, že na úředních listech nabídne ve vymezeném časovém limitu „dobrovolně povinný“ odkup určitých akií za vyhlášenou cenu. Po marném uplynutí lhůty i podmínek nároky drobného vlastníka propadají. Pozor, vše je legální a probíhá s tichým souhlasem státu!

dykapero

Doplňuji informace:
Jedná se o akcie Zemos Orlické Podhůří – http://obchod­nirejstrik.cz/ze­mos-orlicke-podhuri-a-s-25272021/

Je Váš předpoklad tedy správný?

Ještě jsem chtěl dodat a zeptat se jak je to s nějakým vyplácením ze zisků? Resp. jedním z důvodů proč se chci akcií zbavit je to, že žádné podíly nedostávám, nevím čím to je, jestli se musím o ně někde přihlásit nebo proč se tak neděje a takto mi jsou tedy úplně na nic..