Chci příští týden malovat pokoj, ale není léto je zima za jak dlouho myslíte, že mi ty zdi namalovaný uschnou? Děkuju

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli vydrží mrazy,tak malba schne daleko lépe,než v létě.Vymaluješ otevřeš dveře,okna,a protože rozdíl teplot je vyšší než kdykoliv v létě,vzduch rychleji proudí a malba lépe schne. Přispívá k tomu i to,že venkovní vzduch má nižší atmosférickou vlhkost než v létě,a vzduch v místnosti je díky topení také sušší. To vše přispívá k lepšímu a rychlejšímu vysychání vymalovaných stěn. Větrání opakuješ podle potřeby.

Další odpovědi
Drap

O málo déle než v létě, pokud budeš dostatečně topit a po cca 30 – 50 minutách pravidelně větrat. Nejlépe vše dokořán a průvan. Několikrát po sobě opakovat a je to téměř jak v létě.
Mosoj nemá zcela pravdu. Při malování a následném schnutí se dostáá hodně vodních par do místnosti. čím větší vzdušná vlhkost, tím hůře schne. Pokud uděláme průvan, všechen vzduch se rychle vymění.

mosoj

Průvan bych v současných mrazech, ani jindy mimo teplá období, nedělal !!
Záleží jak budeš topit. K urychlení schnutí je ideální použít topný ventilátor. Vyvětráš až to uschne. Přesto to bude trvat o něco déle než v létě.