Pan XP

chci přeinstalovat PC, ale však chci naformátovat disk c který mi úlohu naformátování nedovolí, jak jinak postupovat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Samozřejmě, že nedovolí, protože systém běží.
strč instalační cd windowsů do mechaniky, vypni počítač, poté jej zapni a následně po naběhnutí instalačního cd dej možnost formátovat-přeinstalovat systém.

Další odpovědi
Gollumek.88

to je celkem logické, že to nejde… nabootuj z instalačního cd a naformátuj disk z něj. Případně můžeš z jakékoli live distribuce linuxu.

Arni

A pokud máš OS nainstalovaný jen v PC, tak vypnout PC a teď záleží na systému jaký máš – ne všude je to stejné – a než naběhne tak stisknout např. F8, F5 a pod. Když to nebude ten pravý nic neděje, jen to po naběhnutí zopakuješ. Tam pak je výběr co potřebuješ : – Obnova systému …