chci otěhotnět

brala jsem asi 4.roky antikoncepci a před dvěmi týdny již neberu, chceme miminko, už jsem měla minulý týden menstruaci , jaká je u mně možnost otěhotnění?

Odpovědi
LuciJe

Pokud je Vaše tělo zdravé, po vysazení antikoncepce můžete otěhotnět již v následujícím cy­klu.

Lencis

K otěhotnění může dojít hned v následující ovulaci po vysazení HA, někteří lékaři dokonce tvrdí, že pravděpodobnost otěhotnění po vysazení HA je dokonce ještě vyšší…

nicméně, pokud tolik nespěcháte já osobně (po vlastních velmi krušných zkušenostech) doporučuji pár měsíců počkat. Nechat tělo aby se pročistilo, případně mu i pomoci nějakou očistnou kůrou. Začněte brát kyselinu listovou, která je pro zdravý vývoj miminka velmi důležitá, případně i další vitamíny… nic se nemá přehánět, ale pokud nejste přímo ukázková v jídelníčku, klidně tělu trochu pomozte… zkrátka se na těhotenství pěkně připravte, aby pak miminko jen a jen rostlo, jen ve zdravém bříšku bude zdravé miminko.

Je řada názorů, ale já se přikláním k těm co říkají, že žena by se neměla chovat jako těhotná až ve chvíli kdy zjistí že je těhotná, ale už ve chvíli kdy se rozhodne otěhotnět… tedy nekouřit, nepít alkohol, omezit kávu a jíst zdravě… a hlavně ač to zní pateticky, musím to napsat: „miminka se rodí z veselého bříška“ takže hlavně pohodička, klídek a rozmazlovat se mnoha každodeními radostmi 😁

eva

v 24 letech jsem otěhotněla hned po vysazení antikoncepce a ve 32 mi trvalo rok než se to podařilo ☼

rychnovačka

je to velmi individuální. Nicméně také doporučuji dát si čas a nechat tělo vyčistit, doporučují to i Gynekologové. Já brala antikoncepci 7 let a letos v červenci jsem vysadila. volili jsme přerušovanou soulož nebot přítel nevhtěl kondom. toto jsme praktikovali 2 měsíce a ted se to podařilo 🙂. Hlavně na to nemyslet nebot psychika působí!!! říká se že 10 dní po ukončení menstruace začína 10 dní které jsou plodné a je vysoké procento že se zadaří otěhotnět. sex by měl být pravidelný 1× za 3 dny.