ptáč

Chci odhlásit rozhlas – poplatky. Stačí vyházet přijímače a odhlásit?

Doplňuji:
Televizi už neplatím, teď ještě rádio v domácnosti. Vše je zbytečnost, platit za hovadiny nehodlám.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě poplatky lze zrušit, nesmíš však vlastnit žádné zařízení na kterém by šlo radiový signál zachytit. Pokud chceš dodržet zákon, tak se po odhlášení radiových poplatků musíš zbavit i radiobudíku, autorádia ale i připojení na internet.

Další odpovědi
jirkajirka

Ono je to trochu složitější. Vy nesmíte vlastnit žádný přístroj co je schopný přijímat TV a radiový signál.Což je v dnešní době nemožné.V každém počítači notebooku atd. může být TV karta a je umožněn i příjem rozhlasu.I ten nejjednodušší mobil má možnost přijímat rozhlas.Není určeno že jen TV a rozhlasový přijímač. Musel byste prokázat že nic z toho nevlastníte. Chytře to kluci vymysleli.Na druhou stranu kolik lidí se zaměstnává při přenosu TV a rozhlasového signálu a to něco stojí.Je jen na Vás ten risk pokuty.
Doplňuji:
Neplatiči se ale nemohou divit, když jim přijde výzva k zaplacení poplatků a pokuta 10 000 Kč za poplatky České televizi a 5 000 Kč Českému rozhlasu. Česká televize si řádné placení poplatků velmi hlídá. Jsou totiž hlavním zdrojem příjmů televize.

Zbynas

Odhlášení poplatníka

Jestliže vás už televize či rádio omrzí a vy se rozhodnete se jich zbavit, nemusíte samozřejmě platit poplatky, musíte tuto skutečnost ale oznámit.

„Pokud již poplatník nevlastní televizní přijímač a platil TV poplatek prostřednictvím služby SIPO, musí se odhlásit na pobočce České pošty,“ vysvětlil Petr Javorský, vedoucí správy a vymáhání televizních poplatků ČT. „Pokud se poplatník přihlásil do evidence přímo v České televizi, tak zašle vyplněný evidenční list na adresu České televize,“ doplnil. Evidenční list můžete získat buď na webu České televize nebo jej ČT zašle na požádání na vaši adresu. Obdobný postup platí opět i u rádia, příslušný formulář je k dispozici na webu věnovaném rozhlasovým poplatkům.

Zdroj: http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/spotre­bitel/80188-televizni-a-rozhlasove-poplatky-jak-se-prihlasit-a-odhlasit/