Avatar uživatele
nenasTIF

Chci nastoupit na HPP, ale stále jsem studentka prezenčního studia, jak by to bylo s placením soc. a zdrav?

Případně kam se obrátit, kam musím jaké doklady doložit ?
Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3181 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Odvody by šli z tvého platu + odvody zaměstnavatele. Prostě jako každý jiný pracující.

Trvám na tom že odvádí zaměstnavatel zvlášť a pracující ze svého platu. Samozřejmě realizaci platby provede zaměstnavatel.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nastoupíte-li do zaměstnání, bude za Vás zdravotní
i sociální pojištění odvádět zaměstnavatel (pracující
studenti nejsou od platby pojištění osvobozeni).
_______

Doplňuji:

Mosoji, nereagovala jsem na Vás (odpověděla jsem souběžně s Vámi).

Jasně, že část hradí zaměstnanec a část zaměstnavatel, ale vzhledem
k formulaci otázky jsem nepovažovala za nutné to zdůrazňovat. (Měla
jsem dojmem, že se tazatelka domnívá, že jako studentka nebude muset pojištění hradit.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Daně za Tebe vyřeší zaměstnavatel. Platit se budou včetně zdravotního a sociálního pojištění a příspěvku na sociální politiku státu.

Doporučení: Ze školy si nech vystavit potvrzení, že jsi student do 26 let věku. To je odečitatelná položka z daní a něco málo Ti to ušetří. Pokud jsi starší 26 let věku, tak máš smolíka.

Je asi dobré si projít daňové přiznání (formulář) a podívat se, kde se ještě dají nasbírat odečitatelné položky. Nemá ale smysl si zakládat nějaká pojištění a spoření jen proto, aby člověk odečitatelnou položku měl.¨

Veškeré tiskopisy na každou daň jsou na webu Finanční správy: http://www.fi­nancnisprava.cz/cs/da­nove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání