fanynek

Chci naladit do recorderu DVB-T signál.Má na to vliv anténa?myslím jestli je horizontální nebo vertikální.

Mám vertikální a vůbec se mi nedaří do rec. signál dostat.

Nejlepší odpověď
www

Samozřejmě. Anténa=nejlepší zesilovač. Nasměrování, polarizace,svody atd. jsou nejdůležitější parametry pro příjem kvalitního signálu!
Doplňuji:
Polarizace viz zde:
anteny.digizo­ne.cz/horizon­talni-a-vertikalni-polarizace/

Další odpovědi
Děda Louda

Zjisti si, v jaké orientaci je signál vysílače, který chceš přijímat a podle toho zvol orientaci antény. Vzhledem k tomu, že ti s horizontální orientací nefunguje, máš na vyzkoušení ještě druhou možnost, ovšem jedině za předpokladu, že místo je skutečně pokryto dostatečným signálem. Jestli ti na anténu jde televize, signál je. Pak by bylo nutno hledat chybu jinde.