pupík

Chci nabídnout tetě odkup třetiny domku v mém vl.jak se to dělá? Písemně nebo přes právníka?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Pokud má teta předkupní právo, pak musíte přednostně nabídnou podíl k odkupu jí. Nemusí to být přes právníka, avšak musíte dodržet lhůty dané zákonem, takže bude asi dobré se s ním poradit.
Nabídnutí podílu k odkupu musí být samozřejmě písemné.
To se týká případu, kdy teta odkup podílu hodlá odmítnout. V případě, že bude souhlasit, nemusíte jí nic nabízet a můžete rovnou sepsat smlouvu.