rena

CHci jít do předč.důchodu o rok,jak mám postupovat a o kolik mi bude krácen?

Nejlepší odpověď
Conchus

Nejlepší je návštěva na příslušné správě sociálního zabezpečení (viz na Internetu rubrika úřady, soc. zabezpečení). Tam vám to spočítají úplně přesně.

Další odpovědi
Neguš

Jak postupovat neznám,ale alespoň to krácení;za každých 90 neodpracovaných dní(i započatých) se krátí o 0,9% základu=vypočtené částky při normálním termínu odchodu do důchodu.

Zdroj: vlastní zkušenost i když jsem tuto možnost nakonec nevyužil