holčička

Chci dělat torilove placky a chci se zeptat jestli místo sádla můžu použít máslo?

A případně jestli by jste měli nějaký osvědčený recept.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud chcete smažit na másle, mělo by být přepuštěné, protože jinak se přepaluje.
Dáte-li do těsta sádlo, placky jsou křehčí. S máslem jsou trochu tužší. Receptů je mnoho. Jeden jsem Vám okopírovala.

Placky plněné kuřecím masem (domácí Tortila)

Suroviny:
2 kuřecí prsní řízky
2 lžíce olivového oleje
1/2 červená paprika
1/2 zelená paprika
1/2 žlutá paprika
1 cibule
2 stroužky česneku
4 lžíce tatarské omáčky
1 lžíce nasekané pažitky
1 nakládaná okurka
1/2 hlávky ledového salátu
4 tortilové placky:
100 g kukuřičné mouky
100 g hladké mouky
lžíce octa
lžička sádla

Postup:

Těsto na placky:
Tmavé
Z kukuřičné mouky, soli, lžičky octa a vody vypracujeme tuhé těsto, které vyválíme na tenké placky a pečeme buďto suché na plotýnce nebo na nevymazané pánvi.
Světlé těsto:
Postup Na vále smícháme hl. mouku se solí. Doprostřed uděláme důlek, kolem něho naskládáme kousky sádla a do důlku nalijeme vodu.
Nejdřív vidličkou a pak rukama zpracujeme tuhé vláčné těsto.
Zpracováváme tak dlouho, než se začnou dělat na povrchu těsta bublinky. Rozválíme na kruh o síle listu papíru. Suchou pánvičku na plotýnce rozehřejeme. Na rozpálenou dáváme po jedné placky a opékáme z každé strany asi 10 sekund.
Na tortilách se začnou dělat puchýřky, jejichž vršky můžou zhnědnout (ale ne celá placka!).

Náplň:
Kuřecí prsa nakrájejte na větší hranolky, osolte, opepřete a orestujte na rozehřátém oleji. Přidejte na hranolky nakrájenou papriku, na nudličky cibuli, nahrubo nasekaný česnek a další 2 minuty restujeme
Tatarku smíchejte s nasekanou pažitkou, ledový salát nakrájejte na nudličky. Na každou tortilu položte nudličky salátu, polijte tatarkou, navrstvěte na ně maso se zeleninou a zabalte. Před podáváním prohřejte tortily asi 5 minut v troubě na 190 °C.

Zdroj: http://www.to­precepty.cz/re­cept/7607-placky-plnene-kurecim-masem-(domaci-tortila)/

Další odpovědi
kokoťenko

Použijte máslo,když není máslo,tak použijte kečup,když není kečup použijte zmrzlinu,když není zmrzlina zkuste kofolu a tak podobně.Dobrou chuť a mnoho kulinářských zážitků!!!!!!!