david22

Chci být zasvěcen do tajů odpovedi.cz :D

Jsem tu necelých 5 měsíců. Všimnul jsem si, že někteří uživatelé spolu táhnou, někteří se naopak moc nemusí. Někteří se kamarádí, jiní se nekamarádí. Tvoří se zde „páky“, „klany“, různé skupiny.
A mezi některými je zde rivalita.

Mohl by mi někdo nestranný, kdo je nad tím vším, to nějak vysvětlit?
Kdo je klaďas, kdo je záporák?
Nerad bych se tu cítil jako na Sicílii, kde to mají rozparcelované mafie:)

Za sebe na rovinu říkám, že teď už mám rád všechny, kromě – promiň Dr. Axle, že to říkám na rovinu – Tebe!

Nejlepší odpověď
hanulka11

davide22 to máš jako v životě-někdo ti jde na nervy ,s jiným se miluješ – jiného jen míjíš -další je ti trnem v oku a tak je to i ve virtuálním světě – žádné klany tu nejsou -aspoň já žádné nevidím – a kamarádi jsou všude ...... Kdo jde tobě na nervy ,jinému nemusí – koho mám v oblibě já ten nemusí být zase tobě oblíbený – to se nedá myslím jednoduše napsat …
Hlavně že se ti tu líbí a někdy se třeba člověk odmlčí,ale to je jak říkám i v reálu …tak měj prima den a víkend ,který je před námi.

Další odpovědi
Damiana

Já se cítím dost nestranná, asi to bude tím, že tomuto serveru nepřikládam větší váhu, než opravdu má. Do serióznosti má stejně daleko jako zpravodajství na Nově a i o té zábavě by se místy už dalo pochybovat. Jo, občas se tu dobře natláskám – bolak je v tomto směru zaručený kuchař…:-) Je moc dobře znát na projevu zdejších uživatelů, kdo sem chodí rád a kdo sem chodí rád buzerovat, protože v reálu nemá koho a moc by se mu chtělo…
Nesouhlasím s bodováním (stejně je k ničemu). Ještě by tak bylo dobré, kdyby se dávaly palce (jako souhlas a poděkování), ale byly by vždy jen u dané otázky. Žádné součty. Pak by se to hamtění možná vytratilo – když by si jeden zapisoval své „rekordy“ akorát tak doma do notýsku a nebyl by tu „vyvěšen“ jako skoro rekordman.
Nesouhlasím ani s vnitřní poštou. Tam se podle mne hodně kují pikle. Pro někoho je to možnost získání nových „přátel“, pro druhé stražení léčky. Nemám se za co stydět, mohu přece reagovat v diskuzi. Jsem ráda, když mají další uživatelé tu možnost si ji přečíst a zapojit se. Nemusím nikde nic „žhavi“ a pak pokoutně drbat… To je jen zbabělost.
K Dr.Axlovi. Má zvláštní projev. Uznávám. Chybí mu trocha víc upřímného a lidského nadhledu, uvolnění – určitě by mu to prospělo a rozhodně by se tím neshodil. Naopak byl by sympatičtější. Obhájit své názory by dokázal jistě i jinak… Jo, chytá za slova, mentoruje, omílá kodex. Někteří lidé ho tu nemají rádi. „Dělá“ tu zbytečně práci admina. Ale tohle je virtuální svět, ve kterém má každý možnost se ozvat a bránit. Takže se v něm musí počítat i s tím, že se v něm vždycky nějaký ten Dr.Axl objeví. Je mi ale docela líto toho, jak se dovedou lidé měnit, když jim to ještě nedávno docela klapalo. To jsou prostě vztahy…Co se stalo? Proč to tak je? Přečti si odkaz (i diskuzi) a můžeš si udělat obrázek sám…takhle to tu šlo kdysi také…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dr-axl-stribrny-p-s-jestli-to-neklapne-ted-ty-moje-vdavky-tak-uz-nikdy

anonym

když jsem prvně jsem přišel, to tu lítala přímo vzpoura (od té doby jsem neviděl Arygnoce), máš pravdu, jsou tu klany. Jedu si po svém. Když se mi odpověď zamlouvá dám palec, u své otázky i nominaci. Časem zjistíš, že to není tak hrozné.
Dozvím se tu i hafo věcí. Nutí mne to gůglit a rozšířit znalosti.

meTTax

Dobrý den,

Samozřejmě, i když jsem zde jen chvíli, jsem si všiml, že jsou zde jistí hráči, kteří jdou pouze po bodech a na každou její odpověd příjde někdo druhý, který mu ji „lajkne“. Jsou zde tací, ano.
Ovšem já jsem zde odpůrce bodů, které se udělují, protože se zde jistě již stalo, že někdo by chtěl položit otázku, ale protože ví, že za ni nedostane bod, nepoloží ji. Navíc se zde každý předhání jako pominutý, odpovídá na všem, i když o tom nic moc neví apod.

Dr. Axl v mých očích – na jednu stranu je dobře, že se snaží s tím něco dělat, na druhou sám nic nezmůže a myslím, že by to měl vědět. Stále budou chodit nováčci a bez přečtení pravidel si položi otázku, která byla již zmíněna ve 12 000 odkazech. S tím nic nenadělá ani mocný Dr. Axl

Osobně mi to nevadí, já zde žiju tak, že pouze vyhledávám na otázky, na které bych mohl odpovědět a tím někomu pomoct. A naopak palcuju odpovědi, které jsou podlě mě správné.

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
Zjednodušeně, čest pro Dr. , že se snaží, na druhou domněnka, že se snaží zcela zbytečně, předčasně lze říci bezúspěšně no a očividně, to některé štve, takže je to dle mého už jen zbytečnost.

suaeda

Jsem tu také nějakou chvilku a neřekl bych, že jsou zde klany či přímo mafie. Jsou zde pouze skupinky lidí, kteří se můžou a nebo naopak nemusí. Kdybych si dal tu práci a sledoval tu rozdělování bodů jako např. při sledování kurzu akcí a fondů tak bych snadno dokázal, kdo komu si přihrává body aby dosáhl zlaté úrovně a měl určitá práva. Ale to není nutné a ani na to nemám čas. Na tomto serveru se občas vyskytují zajímavé otázky i odpovědi, které poučí neboi pobaví a proto se zde stále zdržuji.

anonym

Ač ti jak hanulka, tak ocko odpověděly, já jsem ti vložil odezvu do tvé předchozí otázky v odkazu ve zdroji.
Je zcela normální, že každému vyhovuje někdo jiný, nykonec o tom hovoří už stará moudra:
Není na světě člověk ten, aby se zavděčili lidem všem.
Prázdný sud nejvíce duní… a podobně i nejhloupější odpovědi mívají nejvíce palců. (Parafráze z diskuzí na Novinkách, kde je to častý jev, právě takto komentován).
Nejvíce nás naučil přísný profesor, na něhož jsme nadávali, ale s odstupem let mu postupně dáváme za pravdu. (Možná tvůj mladistvý odpor k autoritám může souviset s tvým problémem se školou.)
Znovu si připomeň fakt od ocka – že je to vše jen virtuálno s anonymními nicky.
A jedna citace, pokud jsi jí dosud nečetl:
Buďte dobrými členy
Ohodnoťte hvězdičkou nebo palcem pokud vidíte zajímavou a užitečnou otázku nebo odpověď. Pokud uvidíte porušení pravidel, tak to nahlašte. Všichni jsme zavázáni dělat maximum proti zneužití Odpovědi.cz a s vaší pomocí se nám to podaří.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/taky-vas-to-prudi-kdyz-vas-dr-axl-napomina-nebo-sekyruje-me-ano

anonym

Ahoj, Davide.
Jsem tu od 9. února letošního roku. Čili ne o moc déle než Ty. Za tu dobu jsem se ale dopracovala k tomu, že podobné rozmíšky jako teď se tu čas od času objevují snad od samého prvopočátku. Je to pokaždé téměž identický scénář – někdo z novějších najednou ujede a plete si tento server s chatováním. Pokaždé někdo z těch dříve zaregistrovaných má snahu tyto snahy zvrátit a vrátit Odpovědím:cz jejich původní jméno a kredit. Takové snahy o přeměnu odpovědí na chat lze svým způsobem považovat za „sabotáž“ a snahu o dikreditaci dobrého jména (ať jednotlivců, tak celých Odpovědí.cz).
Samozřejmě, že těm samozvaným „radikálům“ se nelíbí snaha několika lidí, kteří se snaží dohlížet na dodržování pravidel a kodexu. Ti jsou prostě u většiny volnomyšlenkářů v „nemilosti“, protože jim svým způsobem a podle svých možností (nahlašováním závadných otázek a odpovědí) šlapou na prsty.
Dr. Axl je kapitola sama pro sebe. Převzal na sebe sám a dobrovolně funkci jakéhosi arbitra odpovědí. Úzkostlivě se snaží o dodržování pravidel a svůj boj nevzdává, ačkoliv je mu za jeho snahu často spíláno. Není v tom zdaleka sám. To se dalo odpozorovat právě v období „bojkotu“, díky kterému nakonec zřejmě skončil Arygnoc. Tupostí a krátkozrakostí lze ale nazvat názory některých zdejších registrovaných, že Dr. Axl dává někomu body za hlouposti, zbytečné odpovědi atd. Nejvíc vždy, Davide22, kritizují Ti, co mají máslo na hlavě.
Máš pravdu, že jsou zde skupinky, které si „přihrávají“ body zcela účelově. Kolik hloupých a zbytečných odpovědí zde září jako nejlépe ohodnocených, to je opravdu zarážející. Ale ne pro ty, kteří takové body rozdávají. Ti ještě pozvedají hlas s tím, že někdo něco takového dělá. (Opět v rámci pravidla: Zloděj křičí, chyťte zloděje. Jak u nás známé a platící pravidlo!?)
Dr. Axl mi taky občas pěkně nadzvedne mandle (vlastně ty ne, protože už je zatraceně dávno nemám). To potom žhavíme interní poštu a řešíme si spory mezi sebou. Víš, k tomu také tu tato pošta je zřízena. Od vyřizování si invektiv a osobních „účtů“ není diskuze k otázkám, tam se vzájemné útoky přesouvají jenom proto, že admin takové diskuze rovnou nemaže. A měl by.
Je třeba to zde brát jako svět virtuální, který nemá se skutečným životem nic co dělat. Takže se nenechej otrávit tím, že bys rád, aby to tady fungovalo jako v civilizované společnosti. Tak to fungovat opravdu nebude, protože někteří lidé jsou civilizací dotčení více, jiní méně a někteří o ní zřejmě ani netuší, jak vlastně ve vzájemných vztazích má vypadat.
Máš zdravé názory, dost dobrých otázek a nevidím důvod, proč by ses měl nechat otrávit zbytečnými útoky zaregistrovaných proti sobě navzájem. Pokud se to stane Tobě, tak si to nechej projít hlavou a uvědom si, že za tím útokem něco je. Se železnou pravidelností to bývá „něco“, co je stěžejní slabinou kritizujícího (ve většině případů něčím potrefeného). Takže klid. V takovém případě „hoď hlášku“ do IP, na vyrovnávání se s „obhazováním“ jsem už mistr. A nezapomeň: Co Tě nezabije, to Tě posílí.

led

Všetci sú tu ľudia aj so svojimi povahami. Berte to ako v reálnom živote.

GM

Ahoj Davide, asi máš dobrou intuici. Taky zde mám ráda všechny kromě dr. Axla.

manon

Už se v té konverzaci ztrácím :) Už málem nenajdu, kdo na co reagoval :) Tak jsme si snad vše podstatné řekli.

david22

meTTax> právě, že u něj to často není snaha o dodržení pravidel. On často napomíná kousavě, na hranici urážky. Však časem uvidíš.
Ale naštěstí poslední dobou trochu „vyměknul“.

manon

Ano, myslím, že nikomu by nevadilo, kdyby se snažil občas připomenout pravidla (to i mně pomohlo coby nováčkovi). Vadí, když se chová nadřazeně a připomíná pravidla způsobem, jakoby chtěl dát někomu pár facek nebo mu vynadat do fracků. Nemám tento způsob ráda. Kdo ano, hlašte se.

led

tomu sa hovorí „virtuálně výchovný pohlavek“

david22

led> myslím „virtuálně výchovný pohlavek“ Dr.Axl. už dnes dostal, a pokud se nezačne normálně chovat slibuji, že mu jich „vrazím“ víc.

led

ale doporučujem internú poštu. Neznášam pohľad na krv.

anonym

lidi o mne říkají, že jsem flagmatik, ale mě je to jedno 🙂

anonym

🙂

manon

česílko: A víš, že je to na Tobě vidět :)

anonym

Ja jsem nestranny zaporak ! 🙂
Protoze se do vseho se … ,
🙂

  • iv-

david22

🙂 no,zrovna Tebe mám rád (a omlouvám se za svou dřívější nechápavost) A prakticky kromě zmíněného Dr. všechny.

Ale trochu se neorientuju ve všech těch propletených vztazích mezi lidmi zde.

anonym

Davide, i tebe mam rada , protoze muj syn se jmenuje podobne jako ty – Patrik. 🙂
Me ale nejde o to, aby me tu mel kazdy rad . jde me asi jako vetsine zde o to, neco se dozvedet, ja hlavne pobavit.
Hlavne ne odpovidat vyslovene se zamerem urazit, ublizit.
Proto i ja obcas vystrkuji ruzky ( pardon – rohy , jsem takova koza rohata ).
I v minulosti se ten nas Dr. umel zasmat, udelat si prdel sam ze sebe … , ale neco se mu zvrtlo v palici a je tu ted za certa.
At si tady vklada ke kazde odpovedi 156 odkazu, to je ok. , kdyz na to ma naladu a cas .. , ale nejak se to miji ucinkem.
Jen at neurazi, neprska .. shazuje tim jen sam sebe. -iv-

bolak

já též, vím to proto že na mě neustále štěkaj psi,,,asi ze mě cejtěj zlo nebo co..

manon

Já jsem veskrze kladný nestraník :)

hanulka11

:D:D já jsem rebel- nesnáším nespravedlnost a nadřazenost
a proto říkám pravdu ,ať se to líbí nebo ne ......

anonym

ad hanulka, snažím se o totéž. A že se pravda leckomu nelíbí, je jeho problém.
Vzhledem k rozjitřeným emocím, se budu napříště snažit více držet věcného tónu, protože některé přísnější formulace, jak vidno, vyvolávají nemístné hysterie.

led

držím ti palce, aby si to vydržal.
Vo východných bojových umeniach učia, v prvom rade si treba zachovať chladnú hlavu a sebaovládanie. To je základ úspechu.

david22

Jasně, ale uvědom si,že si jen myslíš, že říkaš pravdu. Pokud budeš nepříjemnej a záměrně překrucovat fakta a souvislosti, lidi tě tu příliš nebudou mít rádi.

manon

Držet se věcného tónu je výborný nápad. Jen nepiš v tom samém příspěvku o nemístné hysterii, když jde jen o oprávněnou kritiku.

manon

Mne nejvíc nenaučili přísní profesoři, na které jsme nadávali, ale ti, co byli chytří, empatiční, moudří, vtipní a komunikativní zároveň. Ne každý vítá mávání bičem nad hlavou.

anonym

Ten profesor byl sice přísný, ale spravedlový, absolvent ještě klasického gymnázia (s latinou a řečtinou), naprosto nemusel ničím práskat, protože měl vysokou přirozenou autoritu a za našich let nebyli studenti takoví drzí frackové jako dnes, kdy se dopouštějí na učitelích i násilí.

manon

To bylo obrazně, Dr.Axl. A nechyběl tomu profesorovi nadhled a úsměv? Vědomosti a poznání se dají šířit více způsoby. Jsem za hravější místo drilu a pouštění hrůzy.

Násilí na učitelích se dopouštějí asociálové. Ne lidi, jací chodí na Odpovědi.cz, to uznej prosím.

anonym

Neboj, měl nadhled, nevím, proč sem vsouváš dril a hrůzu. O tom vůbec nebyla řeč, prostě měl jen respekt, byl náročnější a je fakt, že na srazech se všichni shodují, že si z jeho předmětů nejvíc pamatují.

manon

Víš, pamatovat si vše z předmětu, který už třeba v životě nepoužiješ, není vlastně to nejdůležitější… To je ten zbytečný dril. Objevit talent, rozvinout ho, podpořit a nezabít jen proto, že není škatulkovým dítětem – to je umění. Viděla jsem už pár zabitých talentů a nepřestane mi to bít líto.

manon

*být, to měkké í jsem si půjčila z líto :)

anonym

Beru to jako vychovu v rodine. Prisnost ? U nas neexistovala a neexistuje. Je mi takovych prisnych rodicu ( a hlavne i tech deti ) az moc lito. Ja si myslim, ze naopak moudro , laskavost , pochopeni da do zivota mnohem vice , nez poroucnicky, az velitelsky ton.
Takovi ti prisni .. , zustavaji vetsinou , v te realite sami. Bez partnera, deti a hledaji si pak k buzerovani a k vychove kohokoliv .. , v baraku , v tramvaji, ci na netu.
Chteli by prevychovat cely svet. Aby se ridil tak jak oni mysli, ze je to spravne . Naopak takove ja povazuji za ty hysteriky.
P.s. Nechapu, proc je hysterie jen rodu zenskeho. !
🙂 -iv-

manon

Pěkná odpověď, -iv-II. Palec nahoru.

anonym

Ale iv, v rodině dítě potřebuje láskyplné zázemí a jistotu, kdežto škola má naučit a proto má i známkovací systém. Snad nechceš tvrdit, že se všem dají dát jedničky, i když nic do života neumějí? To by byla medvědí služba.
Kromě toho beer to napsal v předchozí otázce naprosto lapidárně, že dnes značná část společnosti vším pohrdá i pravidly, k nimž se dobrovolně zavázala.

anonym

V rodine ok , i ve skole … pravidla take ok .., ale presto si myslim, ze nauci vic lidstejsi ucitel, nez ten, pred kterym maji zaci uz predem sevreny zaludek.
My dva si asi celou dobu nerozumime.
Me nevadi, ze nekoho posilate do nejake te listy .. 🙂 , me vadi , jakym zpusobem, urazlivym, opovrzlivym nekdy odpovidate.
At uz je to komukoliv.
Jde mi o tu " lidskost " . Onic vic, ani min.
Mam rada hodne lidi, kteri spise podpori, poradi, takove chapajici … , takove male blbecky, jako jsem holt ja , no. ☹ -iv-
Dobrou. -iv-

manon

Ono už tady je vada. Většina lidí se nezavázala plnit žádná pravidla ve společnosti dobrovolně – spíš jsou nuceni je dodržovat, protože nemají moc na výběr. Pak je jiná rovina – to je rovina respektování těch pravidel a na to se Ti už musí líbit, jinak asi budeš patřit i u jiných společenských pravidel ke skupině, která je bude chtít změnit. To se tak dělá. To je vývoj. Já například těžko respektuji, že by snad místní pravidla říkala, že tady jeden člověk má ostatní poučovat a zesměšňovat a urážet (viz např. má potřeba 4 bodů) a vydávat to za jakousi svatou válku za ty jedině správné Odpovědi.cz.

led

ad manon,
„Většina lidí se nezavázala plnit žádná pravidla ve společnosti dobrovolně – spíš jsou nuceni je dodržovat, protože nemají moc na výběr.“
Nesúhlasím! Na túto stránku ste sa prihlásili a nielen vy, ale aj ostatní registrovaní užívatelia, dobrovoľne a taktiež dobrovoľne ste svojou registráciou súhlasili s dodržiavaním pravidiel. Teda ste povinní dodržiavať tieto pravidlá.

V druhej časti máte pravdu,
žiadne „miestne“ pravidlá nepovoľujú žiadnemu užívateľovi svojimi príspevkami sa vyvyšovať nad druhými a tak isto nedovoľuje žiadnemu užívateľovi urážať city druhého užívateľa.

manon

Přihlásili, protože když jsme na ně chtěli, jinou nabídku jsme tuším nedostali. Ale já nic proti nim… :) Jen ať tady někdo nedělá policajta, co je papežštější než papež.

david22

A to je taky důvod, proč si přeji, aby se Dr.Axl už konečně začal chovat slušně.

anonym

Chtěl jsi vnitřní poštu, máš ji přes půl dne, tak proč se ventiluješ pořád tady?
Já jsem na rozdíl od tebe nikdy nepoužíval ani vulgarit ani nadávek, tys jenom v této diskuzi, sprostě užil nadávky už 3×, takže můžeš tak něco kázat.

david22

  1. přestaň mne provokovat těmito argumenty, sprosté nadávky to nebyly, myslím, že to na tebe sedlo přesně. (navíc se řídím zásadou: škoda každé dobré „rány“, která netrefí Dr.Axla, resp. padne vedle)
  2. Začínám pochybovat o tvé inteligenci, když ti to ani logicky nemyslí (viz tvůj argument o seniorech)
  3. Mail vnitřní poštou jsem se ti snažil poslat teď už 3krát a nejde to odeslat, takže to máš asi nějak zablokované nebo co. Pokud ti to nefunguje, neboj se poslat mi svůj odobní email. Velmi se těším ti odepsat a něco napsat :)

david22

Tak 4. pokus nevyšel !!
Zobrazila se hláška:
„Zprávu není možné odeslat.“

Asi to chce poslat mi privátní mail.

anonym

Doplňuji – na těchto stránkách u předchozí otázky.

david22

Hlavně, aby ses ty slušně choval !

led

„Nechapu, proc je hysterie jen rodu zenskeho. !“
vymysleli ju muži, keď nevedeli ako presvedčiť ženu. Správne by mala byť mužského rodu, keď sa na ňu často vyhovárajú.
:)
Prísnosť ano, ale nie tvrdosť. Prísnosť je i trvanie na plnení domácich úloh, pokiaľ dieťa nechápe, že učí sa v prvom rade pre seba a učenie odkladá na posledné miesto – za hry a spánok… Prirodzene, nepoužívať pri tom „výchovnú“ bitku

manon

led: To je důslednost, ne přísnost.

led

manon, moja odpoveď bola pre -ivII-
z príspevku: „Beru to jako vychovu v rodine. Prisnost ?…“, ale bola postup času odsunutá do nezrozumiteľna, mimo svoj priestor v diskusii

anonym

Led , tak uz vite, jak to bylo se mnou .
Nasi me nechali spat a hrat .. , jak jsem dlouho chtela. 🙂
A my sve kluky taky. 🙂
Jenze : Me se pri hrani nejak ta nasobilka a vyjmenovana slova mijela … a klukum se tam nejakym prazvlastnim zpusobi " nalila ". 🙂
Ale sexualni vychova mi sla perfektne. Hned jsem si ji overila v praxi a otehotnela jsme v 16 letech ! 🙂
A nestydim se za to , Led. Jsem stastna, ze se mi ta " nehoda – nahoda " stala. Nemenila bych s nicim a s nikym na svete.
Asi jako kazda mama ma nejlepsi deti na svete, tak ja jsem jim i vybrala toho nejlepsiho tatu na svete. Jen tu manzelku si mel vybrat o neco lepsi. 🙂

  • iv-

led

:)

manon

hanulka11: Ano, tomu bych rozuměla :) Podepisuji :)