Ozzy21

Chci být kardiochirurg jak je to se školama na které musím jít:?:

Jsem v 8.třídě.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Tak překvapivě na lékařskou fakultu.
A před ní na gympl nebo zdravotní lyceum.

Další odpovědi
Drap

Nejdříve střední škola, potom 6 let lékařská fakulta, a potom se nechat zaměstnat v některé z nemocnic a začít se věnovat kardiochirurgii. Jiná cesta neni.

bolak

Nejlepší asi bude najít si na googlu pár nejznámějších českejch kardiochirurgů a mrknout se na jejich CV, co studovali a konkrétně přes který školy se dostali k noži.

Ale zatím bych se bejt tebou s tvejma smělejma plánama před nikým moc nechválstal, aby si z tebe potom děcka nerobili šprťouchlata, kdyby ti to náhodou nevyšlo. My měli v práci taky jednoho, ten prej jako dítě taky pořád brebentil vo tom jak bude studovat vysokou školu a co všechno jednou dokáže, a teď vytírá hadrem nedotrefenou moč kolem mísy na pánskejch záchodkách a nikdo mu neřekne jinak než „pane magistře“.

Jinak ti ale závidím že už v osmý třídě víš čím chceš bejt, já na to doteď nepřišel :)

anonym

Asi střední průmyslovou školu elektrotechnickou a pak ČVUT. Z Vás nikdy doktor nebude, buďte v klidu.