IVANKAB

Chci aby mé dítě mělo příjmení i po příteli, je to možné?

Doplňuji:
šlo by si změnit příjmení bez uzavření manželství a mít i přítelovo a pak by se dítě mohlo jmenovat i po mě?

Nejlepší odpověď
Drap

Šlo. Pokud bude tvoke žídost uznána jako závaýná důvod. A u dítěte s tím ještě musí souhlasit otec

Další odpovědi
anonym

Pokud jsi uvedla otce,dostane příjmení po otci!

iwrana

Většinou se to řeší tak,že když nejsou oddáni , dají maminka s tatínkem miminku příjmení po tatínkovi.A když se pak maminka s tatínkem dítěte vezmou,(většinou je to nejpozději než jde dítě do školy),tak má celá rodina příjmení stejné.

BANAN93

jako že ty se budeš třeba jmenovat Nováková, přítel Vopršálek a dítě Maxmilian
a chceš aby se dítě jmenovalo „Maxmilian Vopršálek Novák“