Löwe

Chcete, aby se do roku 2020 přijmulo euro?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ne,naše peníze jsou krásná umělecká díla.Euro je katastrofa.Stejně jednou skončí.

Další odpovědi
pusinka50

NE. Všechno bude rázem dražší. Budeme závislí na kurzu Eura v Evropské ekonomice. S pádem Eura, ke kterému stejně jednou dojde, padneme i my.

anonym

Ne,bude tu chaos,naše koruna je skvělá měna,nechci se porobovat EU.

Drap

Určitě ne. Myslím že nikdo nechce any se cokoli zhoršilo.

arygnoc

nie.
pri príchode na moravu z eurozóny (= tam, kde sa platí eurom) je tam pre mňa neuveriteľne lacno.
iba pre čechov pri príchode do eurozóny je draho.

;-Q

Pepa25

Nemám na to vyhraněný názor. IMHO záleží na celkové národohospodářské prospěšnosti. Rok 2020 je podle mě nereálný termín, později asi ano (ideálně zároveň s Polskem).

da ny

Pro arygnoc:

Nakupujeme v Německu (potraviny, drogerii..) za eura směněná za Kč v bance
často levněji i bez slev a hlavně kvalitnější zboží.

Oblečení je ve značkových obchodech po slevě stejně drahé či podstatně levnější a mnohem větší výběr (lze i po internetu) než v ČR (- zde vyzkoušíme a zjistíme velikost a zda boty padnou).
„Problém“ je v dovozcích zboží a prodejcích ⇒ předraženém zboží a ve spotřebních daních, DPH......
Němeko odebírá mnohem více spotřebního zboží, bot, ošacení (Converse, Benetton, Orsay, H&M aj.) a i to se projevuje na ceně. V ČR i na Slovensku bude vše vždydržší.
Ano, na podobné nákupy, vůbec v ČR nepotřebuji pobírat eura a přesto koupím kvalitnější potraviny i levněji než vy za eura u nás ;).