babča

Chceme založit klub pro seniory.Co pro to máme udělat?

Jak začít?Naše obec má kolem 1000 obyvatel.

Odpovědi
anonym

Asi nejjednodušší by bylo založení Občanského sdružení (viz – http://obcan.ec­n.cz/index.shtml?w=u&x­=132554 ).

mosoj

U nás za podpory městského úřadu vznikl internetový klub seniorů.
Je třeba sehnat jednu či dvě osoby, které se budou o klub starat a zprostředkovávat kontakt mezi Obecním ( Městským) úřadem a klubem.
Žádnou registraci nepotřebujete.

ivzez

Obejít seniory a zjistit, zda by o klub vůbec měli zájem.
Pokud ano, o jaký.
A podle toho zvolte zaměření klubu,
od zaměření se bude odvíjet další.

Budete-li mít dostatek zájemců,
obraťte se na obecní úřad
kvůli prostorám apod.

jjj123456789

Sehnat seniory.

Kelt

Vymyslet program, sehnat lidi, zjistit , kdo má zájem , pak sehnat prostory, místnost pro jednání. Kontaktovat vedení obce, probrat s nimi detaily. Udělat schůzi zvolit výbor napsat akce, – turistika, tvůrčí činnost nebo co uznáte za vhodné. Nevím, jak je to s registrací. Místo, okres, kraj, ale měl by to vědět starosta obce. A zjistit si, zda někde není obdobná organizace poblíž, navštívit je, nechat si poradit a dělat třeba společné akce.